9585 ponton állt a pénteki kereskedés végén a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,52 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,45 százalékkal ugrott feljebb, a Shanghai Composite pedig 2,53 százalékos szárnyalást produkált. 1,43 százalékkal kapaszkodott feljebb a kereskedés második felére a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piacon fél százalékos volt a javulás.
Amerikában csütörtökön jelent meg az új munkanélküli segélykérelmek száma, mely a vártnál jobban visszaesett, elsősorban ez táplálta a befektetők optimizmusát. Ázsiában a dél-koreai jegybank is javította a hangulatot, miután rekordmélységből emelte feljebb a kamatot, ami arra utal, hogy bíznak a fenntartható növekedésben.
Néhány nappal ezelőtt a világ részvénypiacain még mindenki a gazdaság lassulása miatt aggódott, mostanra ezek az aggodalmak egycsapásra eltűntek. Ugyanakkor az elemzők arra figyelmeztetnek, hogy továbbra is volatilis maradhat a kereskedés, egy-egy rosszabb hírre könnyen újabb tömeges eladással reagálhatnak a befektetők.
A Google programjára épülő okostelefonokat gyártó Samsung Electronics árfolyama 2,7 százalékkal ugrott meg, miután a Google bejelentette, hogy az amerikai piacon május végére 4 százalékkal növelte részesedését, így 13 százalékos piaci súlyt ért el. A Canon papírjai egy százalékkal drágultak arra az újsághírre, mely szerint a cég második negyedéves működési eredménye a háromszorosára nőtt, míg az ausztrál Santos olajcég árfolyama 9,7 százalékkal emelkedett az után, hogy állítólag a Rpyal Dutch Shell venne részesedését a cég gázmezőiben.
A devizapiacon a dollár erősödött ajapján jennel és az euróval szemben is kismértékben, míg az árupiacokon az optimizmus hatására továbbra is felfelé mentek az árak, az olaj jegyzése már megközelítette a 76 dollárt.
Menedzsment Fórum