Gyengüléssel zárták a hetet a vezető ázsiai részvényindexek, a hét utolsó kereskedési napján a Távol-Keleten sem maradhattak ki a pesszimizmusból. A befektetők ismét a gyors gazdasági kilábalással kapcsolatban váltak szkeptikussá, ez okozta a Wall Streeten is a negatív hangulatot csütörtökön.
9497 pontig esett vissza péntek reggelre a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,54 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A hongkongi Hang Seng 0,89 százalékot veszített értékéből, a Shanghai Composite pedig 0,37 százalékos lecsorgást produkált. Stagnálni tudott a hét utolsó kereskedési napján a dél-koreai Kospi, a tajvani tőzsde pedig egy százalékot bukott.
A Távol-Keleten elsősorban a technológiai szektornak volt rossz napja pénteken, miután a Sony tervei nem győzték meg a befektetőket. Amerikában pedig a Dell figyelmeztetett arra, hogy a számítógép-eladások várhatóan alacsony szinten maradnak majd a vállalati ügyfelek esetében.
Ráadásul az amerikai makroadatok sem győzték meg a befektetőket arról, hogy érdemes részvényben tartani pénzüket, ugyanis a csütörtökön megjelent számok azt mutatták, hogy továbbra is elbocsátanak a tengerentúli cégek, közben pedig emelkedik az ingatlanárverések száma.
A világ vezető tőzsdéin nagyjából március óta tart a jelenlegi felívelő szakasz, mivel akkor kezdtek bízni abban, hogy a világgazdaság gyorsan kilábal a válságból. Az utóbbi negyedévekben jöttek is biztató makroadatok, azonban most egyre többen vélik úgy, hogy a fellendülés csak lassú és fájdalmas lesz.
Japánban a jegybank pénteki ülésén változatlanul 0,1 százalékon hagyta az alapkamatot, ami szintén arra utal, hogy a szakemberek szerint törékeny még a jelenlegi gazdasági fellendülés.
Az olaj ára éjjel több mint 2 dollárt esett a világ árupiacain, majd péntek reggel korrigált kicsit felfelé, de még így is 78 dollár alatt volt hordónként.