3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kereskedés végére jelentősen gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek, mivel az elmúlt napok optimizmusa után megint a recessziós félelmek kerültek előtérbe a nemzetközi piacokon. A japán Nikkei 225 index például 6,5 százalékot bukott, de a többi mutató sem úszta meg sokkal kisebb eséssel.

Több ázsiai cég is profitfigyelmeztetést adott ki, így megint a recesszióval kapcsolatos várakozások kerültek előtérbe a piacon. Az amerikai elnökválasztás után a befektetők ismét elkezdtek reálisan gondolkodni, a legfontosabb kérdés az lett, milyen gazdasági nehézségekkel kell majd szembe néznie Barack Obamának a beiktatása után. Az amerikai piacok szerdai zuhanását pedig Ázsia is követte csütörtök reggel.

A japán Nikkei 225 index 6,53 százalékkal gyengült, így ismét 9000 pont alatt, 8899 ponton fejezte be a kereskedést. Ez több mint 600 ponttal maradt el a szerdai értéktől. A hongkongi hang Seng ennél is nagyobbat, 7,15 százalékot esett, míg a dél-koreai Kospi tőzsdeindex 7,56 százalékkal zuhant vissza. Viszonylag olcsón megúszta a Shanghai Composite, mely mindössze 2,44 százalékot veszített a végére.


Három napos emelkedésnek vetettek véget az ázsiai cégek csökkentett profitelőrejelzései csütörtök reggel. A News Corp árfolyama 21 százalékkal zuhant vissza, miután a nettó eredmények csökkenését valószínűsítette a vállalat. A Cathay Pacific Airways 13 százalékkal lett olcsóbb, íg az Isuzu autógyártó szintén 21 százalékot bukott.

A Panasonic és a Hyundai annak köszönhetően esett több mint 8 százalékot, hogy szerdán bejelentették: a vártnál több ember veszítette el munkáját az Egyesült Államokban. Ebből a befektetők arra következtettek, hogy a közeljövőben csökkenni fog a kereslet az autók és az elektronikai cikkek iránt Amerikában.

A Toyota a tőzsde zárása után csökkentette 56 százalékkal profitvárakozását, mivel csökkent az autók iránti kereslet. A bejelentést megelőzően 10 százalékkal estek a japán autógyár papírjai a tőzsdén.

A nyersanyagárak csökkenése miatt a bányatársaságok és az energiacégek is nagyot estek: az ausztrál BHP Billiton 7,6 százalékkal lett olcsóbb a zárásig, míg a legnagyobb japán olajtermelő, az Inpex 11 százalékot bukott.

A gyenge vállalati eredmények, illetve a csökkenő profitelőrejelzések azt jelzik, hogy a világgazdaságnak súlyos recesszióval kell szembe néznie, az amerikai gazdaság lassulása elsősorban az exportpiac szűkülése miatt érinti érzékenyen a nagy ázsiai cégeket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!