10 846 ponton fejezte be a kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,17 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 1,96 százalékot tudott javítani, a Shanghai Composite pedig 1,75 százalékkal zárt előző napi szintje felett. 2,11 százalékos emelkedés volt megfigyelhető a dél-koreai Kospi esetében, a tajvani piacon pedig 1,98 százalékos lett a plusz.
Az általános optimizmust elsősorban a Fed okozta, ugyanis az amerikai jegybank kedden este is változatlanul hagyta az alapkamatot, a döntést követő kommentárjában pedig kiemelte, hogy még hosszú ideig nem is akar változtatni a kamatszinten, ezzel is segítve a gazdaság kilábalását. Ez ismét előhozta a befektetők optimizmusát, a többség szerint csak az év második felében jöhet az első kamatdöntés, várhatóan akkor is kis lépésekkel halad majd a Fed.
Az amerikai központi bank szerint azért nincs lehetőség egyelőre kamatemelésre, mert a munkanélküliség továbbra sem indult csökkenésnek, egyelőre a vállalatok nem vesznek fel új embereket, illetve a lakáspiac sem áll még szilárd lábakon. Ugyanakkor a Fed a korábbinál optimistábban nyilatkozott: szerintük az amerikai gazdaság jó úton jár egy masszívabb növekedési pálya felé.
A hangulatot tovább javították az Európából érkező pozitív hírek: a Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő visszavonta Görögországgal kapcsolatos figyelmeztetését, így csökkent annak esélye, hogy leminősítésre kerül az adóssággal küszködő ország.
A pozitív hangulatban a befektetők ismét fokozatosan a kockázatosabb eszközök felé fordultak, ennek köszönhetően több mint két dollárral emelkedett az olaj világpiaci ára is, szerdán reggel már több mint 82 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért. A devizapiacokon a dollár kismértékben erősödött a japán jennel szemben, azonban az euró ellenében veszített a zöldhasú.
Menedzsment Fórum