3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentősen erősödtek hétfőn reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután Amerikában ismét előtérbe került az autógyárak esetleges megmentése, a hírek szerint a Bush-kormány valamilyen módon mégis pénzhez juttatná a cégeket. A japán Nikkei 225 index több mint 5 százalékkal zárt pénteki értéke felett, de a többi mutató is javított.

A jelek szerint a Bush-kormány elkötelezett az autógyárak megmentése iránt, ha szükséges, akkor a Kongresszus megkerülésével is hajlandó segítséget nyújtani a bajba jutott vállalatoknak. Kínában a kormány több milliárd dolláros programot fogadott el, mellyel a kiskereskedelmi forgalmat élénkítenék. Ezek a hírek pozitív hatással voltak a vezető ázsiai tőzsdékre, hétfőn reggel jelentősen erősödtek az indexek.

A japán Nikkei 225 index 8664 ponton fejezte be a napot, ez 5,21 százalékkal volt magasabb pénteki értékénél. A hongkongi Hang Seng 2,9 százalékot tudott javítani, míg a dél-koreai tőzsde Kospi indexe 4,93 százalékkal ugrott meg. Kismértékben gyengült viszont a Shanghai Composite, mely 1952 pontig esett vissza.

Az elemzők szerint az ázsiai tőzsdék pozitív teljesítménye arra utal, hogy a világ részvénypiacai rövidtávon stabilizálódhatnak az utóbbi három hónap hektikus mozgásai után. Pénteken a kereskedés második felében már a Wall Street vezető indexei is erősödtek, miután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy kész segítséget nyújtani a három nagy detroiti autógyártónak, miután a Szenátus előtt elbukott a 14 milliárd dolláros mentőcsomag.

Annak ellenére is a japán részvénypiac vezette az emelkedést, hogy az ország jegybankja hétfőn bejelentette: a fő iparágakban a bizalom 34 éves mélypontra esett vissza. A szakemberek szerint azért nem vették figyelembe ezt az adatot, mert a befektetők úgy vélik, hogy az amerikai autógyárak valamilyen formában mindenképp megkapják a mentőcsomagot, ez pedig elhomályosítja a rossz adatot.


A kínai piac annak ellenére nem tudott emelkedni, hogy vasárnap a központi kormányzat arról határozott, hogy megemeli az eddigi összeget, hogy még jobban felpörgesse a kiskereskedelmi forgalmat, ezen keresztül pedig a gazdaságot. Sok szakértő szerint Kína egyetlen esélye az lehet, ha a belső fogyasztást tudja jelentősen emelni, az exportpiacok szűkülése miatt kieső bevételt ugyanis valamiből fedeznie kell.

Ázsiában az autógyárak vezették az emelkedést hétfőn reggel, a legtöbb befektető a mostani helyzetben arra számít, hogy a Bush-kormányzat a korábban elfogadott 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőcsomagból fogja kisegíteni az autógyárakat. A Toyota 8,3 százalékkal drágult, míg a Honda-papírok 7,8 százalékot javítottak annak ellenére, hogy a jen erősödése csökkenti a főleg exportra termelő vállalatok bevételeit.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!