3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az utóbbi napok gyengélkedése után a vezető ázsiai indexek a hétvége előtt magukhoz tértek és visszapattantak. A befektetők megint elkezdték venni a pénzügyi papírokat és a technológiai részvényeket, az olaj ára pedig hároméves mélypontra, 49 dollár alá esett. A japán Nikkei 225 index 2,7 százalékkal erősödött a nap végére.

Az amerikai tőzsdék csütörtöki bukása nem volt hatással a fontosabb ázsiai indexekre, melyek péntek reggelre erősödni tudtak. A befektetők ismét vonzónak találták a pénzügyi cégek részvényeit és a technológiai papírokat, főleg ezek húzták felfelé a piacokat. Az olaj ára a távol-keleten hároméves mélypontra esett, kevesebb mint 49 dollárt ért egy hordó nyersanyag.

A japán Nikkei 225 index 2,7 százalékos javulás után 7911 ponton zárta a hét utolsó kereskedési napját, a hongkongi Hang Seng pedig 2,79 százalékos pluszban volt nem sokkal a zárás előtt. A dél-koreai tőzsde Kospi indexe 5,8 százalékot tudott javítani, míg a Shanghai Composite 0,81 százalékos mínuszban fejezte be a hetet.

A pénteki kereskedés elején még Ázsia is mínuszban kezdett, miután a Wall Streeten sorra dőltek meg a negatív rekordok, szinte minden vezető index többéves mélypontot ért el Amerikában. A nap közepére aztán Ázsia feléledt kicsit, ebben közrejátszott az is, hogy az olajár hároméves mélypontra, 49 dollár alá esett vissza.

Annak ellenére, hogy a végére javítani tudtak az indexek, az elemzők továbbra is arra figyelmeztetnek, hogy a recessziós félelmek még mindig erősek, bizonytalanok a kilátások a világgazdasággal kapcsolatban. A legnagyobb kérdés, hogy az Egyesült Államokban megmentik-e az autógyárakat, most ez foglalkoztatja a legtöbb embert Ázsiában is.


Amerikában a Dow Jones index két nap alatt 10,6 százalékkal gyengült, ez a legnagyobb esése volt két nap alatt 1987 októbere óta. A határidős indexek azt mutatják, hogy pénteken egy kis visszapattanás jöhet a mélységből, ennek is köszönhettük, hogy Ázsiában is megfordult a hangulat. Reggel például a Dow határidős mutatója 3,3 százalékos emelkedést jelzett, persze ez még változni fog a délutáni nyitásig.

Hongkongban az HSBC árfolyama 4,5 százalékkal ugrott meg, míg a Chine Construction Bank 6,7 százalékkal lett drágább. Japán legnagyobb bankja, a Mitsubishi UFJ 2,1 százalékkal drágult a pénteki kereskedés végére. A technológiai cégek közül a Samsung árfolyama 4 százalékkal ugrott meg a szöuli tőzsdén, míg a tajvani Semiconductor Manufacturing Comnpany 4,6 százalékkal ért többet, mint csütörtökön.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!