Gyengültek csütörtökön a vezető ázsiai részvényindexek, miután előző nap a kereskedés legvégén romlott el a hangulat a Wall Streeten. Ismét a pénzügyi szektorral kapcsolatban erősödtek fel a félelmek a Wells Fargo leminősítése után, jórészt ez okozta a hangulat hirtelen romlását.
10 256 pontig esett vissza a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe a kereskedés második felére, ez 0,74 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértékénél. A többi vezető mutató sem dicsekedhetett jobb teljesítménnyel: a hongkongi Hang Seng 1,06 százalékot veszített, a dél-koreai Kospi pedig 1,4 százalékot bukott. 1,21 százalékos mínuszban volt a tajvani tőzsde vezető mutatója, a kínai Shanghai Composite viszont az üdítő kivételek egyike volt mindössze 0,16 százalékos lecsorgásával.
Szerdán a kereskedés legvégén romlott el a hangulat a Wall Streeten, miután az egyik elemzőcég leminősítette a Wells Fargo részvényeit. Ez ismét felerősítette a pénzügyi szektorral kapcsolatos félelmeket, sokan attól tartanak, hogy a bank problémái komoly gondokat okozhatnak ismét az iparágban.
Emellett egyre többen számítanak arra, hogy a hangulat most tapasztalható romlásával a befektetők többsége elkezdi realizálni az elmúlt hónapokban elért nyereségét a tőzsdéken, ez pedig egy komolyabb eladási hullámot jelentene. A világ piacai tavasz óta szinte folyamatosan emelkednek, ezért gondolják úgy a szakemberek, hogy előbb-utóbb a többség ki akarja majd venni a pénzét.
A kínai tőzsde jó teljesítménye kilógott a sorból, ez jórészt annak volt köszönhető, hogy csütörtökön bejelentették, hogy a harmadik negyedévben 8,9 százalékkal nőtt az ország gazdasága. Ezzel bebizonyosodott, hogy nem voltak alaptalanok a korábbi merész várakozások a gyors kilábalásról, hiszen ez a növekedési ütem megfelelt az előrejelzéseknek.
Az elemzők azonban ezzel kapcsolatban ismét arra figyelmeztettek, hogy a kínai export és a befektetés továbbra is alacsony szinten van, a mostani biztató adat szerintük csak a kormányzati ösztönzésnek köszönhető.