Pluszban szerepelt az ázsiai részvényindexek többsége kedd reggel, ebben közrejátszottak a megjelent pozitív makroadatok, illetve a Wall Streeten tapasztalt szárnyalás. A múlt pénteken közölt gyenge amerikai munkanélküliségi adattal kapcsolatban továbbra is pozitív a befektetők véleménye.
Nem sokkal a zárás előtt 9870 ponton állt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,63 százalékkal volt magasabb a hétfői értéknél. A hongkongi Hang Seng 0,03 százalékkal kapaszkodott feljebb a kereskedés második felére, a Shanghai Composite pedig 0,1 százalékos javulást mutatott. Erősödni tudott a dél-koreai Kospi is, mely a nap második felében 0,35 százalékos pluszban volt, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,75 százalékos emelkedést mutatott.
Több javuló makroadat is megjelent a Távol-Keleten kedden: Kínában az autóértékesítések ugrottak meg jelentősen, míg Tajvanon és a Fülöp-szigeteken az export javulásáról számoltak be a hatóságok. Az ázsiai devizapiacokon leginkább az angol font gyengült, miután a Fitch hitelminősítő bejelentette, hogy Nagy-Britanniának a legnagyobbak a kockázatai, hogy elveszíti AAA besorolását.
A kínai autóeladások emelkedése jót tett például a Hyundai árfolyamának, a dél-koreai autógyártó részvényei 2,4 százalékkal erősödtek az októberi 76 százalékos emelkedésnek köszönhetően Kínában. A világ legnagyobb laptop-gyártója, a tajvani Compal Electronics 2,2 százalékot javított a tőzsdén, miután a cég bejelentette, hogy a múlt hónapban 61 százalékkal nőtt forgalma.
Egyelőre tehát a jelek szerint továbbra is hurráoptimisták a befektetők az ázsiai piacokon, hiába jelent meg például kiábrándító munkanélküliségi adat pénteken az Egyesült Államokban. A piac most abban bízik, hogy a magas munkanélküliség miatt a Fed nem tudja majd emelni a kamatot, az olcsó pénz egy része pedig a részvénypiacokra áramlik. Ugyanakkor az elemzők egy része továbbra is arra figyelmeztet, hogy a tartósan magas munkanélküliség visszafoghatja az amerikaiak vásárlásait, ez viszont közvetve az ázsiai cégekre is hatással lehet, hiszen a régió vállalatainak legfontosabb felvevőpiaca Amerika.
A fentiek miatt sokan továbbra sem értik, a negatív hírre adott piaci reakciókat. A gazdaság többi területéről már pozitív hírek jönnek, azonban a legtöbb szakember éppen a magas munkanélküliséget tartja a legfontosabb kockázatnak a közeljövőben.