8382 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,86 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A hongkongi és a kínai piacon szünnapot tartottak, így ők ma kimaradtak a további gyengülésből. A dél-koreai Kospi 2,33 százalékkal esett vissza a nap végére, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,83 százalékos mínusszal zárt.
Kedden a nap végére támadtak fel a Wall Street vezető indexei: a korábbi mínuszok után a végén hétfői értékük felett zártak. Az ok pedig az, hogy Európából megnyugtató hírek érkeztek arról, hogy az EU vizsgálja annak lehetőségét, hogyan lehetne feltőkésíteni a kontinens bajba jutott bankjait. Ázsiában azonban az elemzők és a befektetők úgy vélik, hogy egy ilyen pletykánál többre lesz szükség ahhoz, hogy a részvénypiac emelkedését is támogassa.
Tokióban továbbra is a bankpapírokat ütik leginkább: a Sumitomo Financial Group részvényei szerdán újabb 2,27 százalékos gyengülést mutattak, míg a Nom,ura 1,12 százalékkal, a Daiwa Securities pedig 3,36 százalékkal esett tegnapi értéke alá. A nagy európai kitettséggel rendelkező exportőrök is jelentősen gyengültek, a Sony például 1,75 százalékkal lett olcsóbb, a Toshiba 2,29 százalékot bukott, míg a Hitachi 2,16 százalékot esett.
Dél-Koreában a legnagyobb hajógyárak érezték meg a hangulat romlását, általában ezeknek a cégeknek a papírjai reagálnak legérzékenyebben a gazdasági kilátások változására. A Hyundai Mipo Dockyard a nap végére 6,5 százalékkal esett vissza, míg az STX Offshoire & Shipbuilding 6,1 százalékot bukott. Ausztráliában azonban jó napja volt ma a piacnak, ugyanis a nyersanyagárak emelkedése pozitívan érintette a bányatársaságok részvényeit. A BHP Billiton például 3,75 százalékkal erősödött, a Fortescue Metals 4,68 százalékot javított, a Woodside Petroleum pedig 4,09 százalékkal kapaszkodott keddi értéke fölé.
mfor.hu