Tovább gyengültek szerdán a vezető ázsiai részvényindexek, miután az előző nap megjelent amerikai fogyasztói bizalmi adat a vártnál gyengébb lett. A számokból a befektetők arra következtetnek, hogy a vártnál lassabb lehet az Egyesült Államok gazdaságának kilábalása.
10 075 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,35 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéknél. A hongkongi Hang Seng 1,46 százalékot veszített értékéből a kereskedés végére, a Shanghai Composite viszont 0,32 százalékkal feljebb kapaszkodott. 2,41 százalékkal esett vissza keddhez képest a dél-koreai Kospi, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 1,61 százalékkal gyengült a nap második felére.
A kedden megjelent amerikai fogyasztói bizalmi index arra utal, hogy továbbra is komoly nyomás van az amerikai fogyasztókon, ez pedig a korábban vártnál lassabb gazdasági kilábalást vetít előre. Ázsia számára ez azért lehet különösen fájdalmas, mert a régió cégeinek legnagyobb exportpiaca az Egyesült Államok. A szakemberek szerint elsősorban a magas munkanélküliség lehet az oka, hogy az amerikaiak továbbra sem vásárolnak lényegesen többet, mint korábban. A makrogazdasági elemzők szerint a munkanélküliség egyelőre tovább fog emelkedni, majd csak néhány hónapos késéssel követi a gazdaság fellendülését.
A Wall Streeten kedden is folytatódott a bizonytalan kereskedés a vártnál gyengébb adat hatására. Az utóbbi napokban a világ minden részvénypiacán az látszik, hogy elbizonytalanodtak a befektetők, sokan most realizálják a profitot a május óta tartó meredek emelkedés után.
Az olaj ára ismét csökkent a nemzetközi árupiacokon, így továbbra is kicsivel 80 dollár alatt van azok után, hogy a múlt héten még 82 dollár felett is jártak a jegyzések.