Gyengüléssel zárt szerda reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége, miután kedden negatív hírek jelentek meg világszerte. A befektetők elsősorban az amerikai fogyasztói bizalom tíz hónapos mélypontra esése miatt kezdtek ismét aggódni, a szakemberek szerint a közölt számok arra utalnak, hogy az amerikai gazdaság nem tud elég munkahelyet teremteni, hogy fenntartsa a növekedést.
10 198 pontig esett vissza a szerdai kereskedés végére a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,48 százalékkal maradt el a keddi értékétől. A hongkongi Hang Seng 0,53 százalékot veszített értékéből, a dél-koreai Kospi 0,99 százalékot bukott, a tajvani piacon pedig 0,89 százalékos volt a visszaesés. Pozitív kivétel volt viszont a Shanghai Composite, a kínai tőzsdeindex a nap végére 1,33 százalékot javított.
Az amerikai fogyasztói bizalom a januári 56,5 pontról 46 pontra esett vissza, ez az érték még a legkonzervatívabb becslésektől is elmaradt. Az index ezzel tíz hónapos mélypontra süllyedt vissza, a befektetők szerint ez elsősorban annak tudható be, hogy ismét megrendült a bizalom a világ legnagyobb gazdaságában a kilábalást illetően.
A nap legnagyobb vesztesei között volt az ausztrál piacon a BHP Billiton bányaipar cég, melynek részvényei 2,9 százalékkal lettek olcsóbbak, ugyanis a befektetők szerint a gazdaság vártnál lassabb talpra állása csökkenti majd a keresletet a nyersanyagok iránt. 3 százalékkal lettek olcsóbbak a Canon-papírok, ennek oka, hogy az elektronikai cég eladásainak 79 százalékát Japánon kívül bonyolítja, ezért a világgazdaság változása rá különösen nagy hatással van.
A jelek szerint rájár a rúd az ázsiai autógyártókra: szerda reggel a Hyundai árfolyama esett 3,4 százalékot, miután egy amerikai szaklap szerint a cég leállította néhány modelljének gyártását a tengerentúlon, mivel problémák voltak az ajtózárakkal. Az elmúlt hetekben főleg a Toyota, majd később a Honda háza tájáról érkeztek sorra hírek visszahívásokról.