2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az amerikai tőzsdék tegnapi gyenge teljesítménye után várható volt, hogy ma Ázsiában is az eladók uralják majd a piacokat, ez meg is történt. Szakértők szerint a hirtelen pesszimizmusért elsősorban a profitrealizálás felelős, az elmúlt napok jó teljesítménye után sokan most veszik ki a megkeresett pénzt. Emellett a csökkenő nyersanyagárak a bányaipari cégeket és az energiavállalatokat helyezték eladói nyomás alá.

8690 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,93 százalékkal alacsonyabb volt a tegnapi szintnél. A hongkongi Hang Seng 2,53 százalékot bukott, míg a Shanghai Composite 2,13 százalékos mínuszt szedett össze a zárásra. 2,33 százalékkal visszaesett a dél-koreai Kospi is, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 1,48 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést.

Elemzők szerint a hirtelen eladási hullám annak köszönhető, hogy még mindig sok a bizonytalanság a világgazdaságban, továbbra sem lehet tudni semmi biztosat az eurózóna megmentéséről, Amerikából sem érkeznek egyértelműen pozitív jelek, illetve a kínai gazdaság állapota is sokakat aggaszt. Éppen ezért ebben a helyzetben most realizálták az elmúlt napok profitját. A rossz hangulathoz hozzájárult az amerikai indexek tegnapi gyengülése is, a Wall Streeten a Fed Bézs könyvének publikálása után fordultak le a mutatók.

A nyersanyagárak is jelentősen csökkentek a piacokon, ennek köszönhetően a bányatársaságok és más nyersanyagipari cégek voltak a nap vesztesei. Az Aluminium Corp. of China például 6,22 százalékkal lett olcsóbb, míg a Zhaojin Mining Industry 6,81 százalékot esett. Ausztráliában a Rio Tinto 3,43 százalékos mínuszban zárt, míg a BHP Billiton 2,53 százalékot veszített értékéből.

Az olajiparban is éreztette hatását a pesszimizmus: a Cnooc például 5,01 százalékot bukott Hongkongban, míg a Woodside Petroleum 4,16 százalékkal lett olcsóbb az ausztrál tőzsdén. A PetroChina papírjai 5,14 százalékot estek, miután a társaság bejelentette, hogy 50 milliárd jüanos veszteséget vár az idei évre.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!