Szerda reggel jelentősen gyengült a vezető ázsiai részvényindexek többsége, miután az utóbbi napok pozitív hangulata megfordulni látszik. A hongkongi Hang Seng több mint 2 százalékkal esett vissza a kereskedés végére, de Kínában is több mint 2,5 százalékos volt a gyengülés.
10 735 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,32 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 2,49 százalékkal esett vissza a nap második felére, a Shanghai Composite pedig 2,62 százalékos mínuszban volt. 1,6 százalékot veszített értékéből a dél-koreai Kospi index, a tajvani piacon pedig 1,36 százalékos volt a lecsorgás.
Az év eleje optimista hangulatban kezdődött a világ tőzsdéin, aztán az elmúlt napokban ez megtörni látszott. Kedden már a Wall Streeten is estek a vezető indexek. Ebben közrejátszott az is, hogy hétfőn az Alcoa a vártnál gyengébb negyedik negyedéves eredményeket közölt, így rosszul indult a gyorsjelentési szezon.
Kedden jelentek meg olyan pletykák, melyek szerint az amerikai kormány adót vetne ki a bankokra, a befolyt összegből pedig feltöltené a TARP-kasszát, melyet korábban bankmentésre költött el. A Bloomberg információi szerint Obama akár 120 milliárddolláros bevételt is remélhet az új adóból. Ez a hír a bankpapírokat sújtotta, hozzájárult a pesszimista hangulathoz.
A kedden közölt olajkészlet-adatoknak köszönhetően a nyersanyag ára is esni kezdett, ami szintén nem volt túl jó hír a részvénypiacok számára, elsősorban az energiapapírokat sújtotta. Szerda reggel átmenetileg 80 dollár alá is beesett a nyersolaj hordónkénti ára, majd onnan fordult vissza, és korrigált kicsit.