Szerda reggel kivétel nélkül gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek, miután kedden nagyon elromlott a hangulat a világ összes piacán. Egyrészt az Egyesült Államok leminősítésének lehetősége, másrészt pedig a gazdaság kilábalásával kapcsolatos aggodalmak voltak negatív hatással a tőzsdékre.
10 004 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,34 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értékénél. A hongkongi Hang Seng 1,3 százalékot veszített, a Shanghai Composite pedig 2,06 százalékot bukott az előző naphoz képest. Enyhe pluszba húzták viszont a dél-koreai és a tajvani piacokat, ez kifejezetten jó teljesítménynek számít a jelenlegi gyenge napon.
A keddi aggodalmak abból adódtak, hogy a Moody's hitelminősítő frissen megjelent elemzésében úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok és Nagy-Britannia Aaa besorolása "feszegeti a kategória határait". Ebből sokan arra következtettek, hogy ismét kilátásban van az amerikai szuverén adóskockázat leminősítése. Emellett a cég elemzői leminősítették Görögországot és a dubaji állami cégeket, ez sem tett jót a világ piacainak.
Szerdán aztán újabb negatív hírek érkeztek: Japánban a várt 4,8 százalék helyett csak 1,3 százalékkal nőtt a gazdaság a harmadik negyedévben, az államadósság pedig emelkedett. Ettől aztán egycsapásra mindenki aggódni kezdett amiatt, hogy a korábban vártnál lassabb lesz az ázsiai gazdaság talpra állása a válságból.
A negatív hírekből arra következtettek a befektetők, hogy a gazdaság jelenlegi javulása fenntarthatatlan a világban, a korábban vártnál lassabban fog javulni a helyzet.
Kedd délután az aggodalmak miatt a dollár ára is esni kezdett, majd 72-73 dollár környékéről korrigált vissza kicsit szerda reggel az ázsiai árupiacokon.