A vezető ázsiai indexek közül csak a Shanghai Composite lógott ki, a kínai tőzsdemutató ugyanis több mint 6 százalékos szárnyalást produkált. A többi jelentős index kismértékű mínuszban zárt szerdán reggel a gazdaság állapotával kapcsolatos kiábrándító hírek hatására. A nyersanyagok iránti kereslet tovább csökkent a világpiacon, ez is negatívan befolyásolta az ázsiai részvényindexek teljesítményét.
A japán Nikkei 225 index végül 8273 ponton zárt a szerdai nap végén, míg a Hang Seng 0,44 százalékot veszített egy nappal korábbi értékéhez képest. A dél-koreai Kospi index 1,87 százalékos mínuszban fejezte be a napot, a Shanghai Composite viszont 6,05 százalékos szárnyalást produkált.
A japán piac visszaesésének elsődleges oka az volt, hogy a Mitsubishi UFJ közölte harmadik negyedéves eredményeit, melyek 64 százalékos visszaesést mutattak az egy évvel korábbihoz képest. A legnagyobb japán pénzügyi cég részvényei a bejelentés után 7,1 százalékkal lettek olcsóbbak, az idei első félévben jórészt a megbízhatatlan hitelek és a gazdasági aktivitás csökkenése okoztak gondot a vállalatnak.
Az elemzők szerint jelenleg csak az a kérdés, hogy meddig eshetnek a vezető tőzsdeindexek, a korábbi mélypontok megfogják-e őket. Éppen ezért a befektetőknek legtöbbjük defenzív taktikát javasol, csak a teljesen biztos befektetésekbe érdemes belevágni a jelenlegi helyzetben.
A Mazda ára 2,1 százalékkal esett a tőzsdén, miután az autógyár közel 7 százaléknyi saját részvényt vásárolt vissza a legnagyobb tulajdonostól, a Fordtól.
Az olaj ára közel kétéves mélypontra esett, ennek köszönhetően az ausztrál piacon a Woodside Petroleum 1,3 százalékot bukott keddi értékéhez képest. A világ legnagyobb bányatársasága, a BHP Billiton szintén a csökkenő nyersanyagáraknak köszönhetően veszített 1,2 százalékot értékéből.