Az egész nap optimizmust mutató pesti tőzsde a nap végén adta meg magát, a zárásra 1,25 százalék lett a mínusz.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 260,91 pontos csökkenéssel, 20558,86 ponton zárt csütörtökön, az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 1,25 százalékos gyengülés. A két vezető részvény hanyatlott leginkább, a Mol 375 forinttal, 1,91 százalékkal 19245 forintra, az OTP 180 forinttal, 2,74 százalékkal 6400 forintra gyengült. A Magyar Telekom 1,6 százalékot veszített, 739 forinton zárt. Ezzel szemben növekedni tudott a Richter, ami 2,3 százalékot ugrott.
Amerikában a héten immár szokásosnak mondható egyet előre, egyet hátra nyitás volt. A pozitív vállalati híreket a gyengébb makroszámok tompítják. Csütörtökön jelentette be a Dow Chemical 18,8 milliárd dollárt adna a Rohm and Haas-ért, a hónapok óta nem tapasztalt nagyságrendű ügyletet néhányan a hitelválság "elmúltának" tulajdonítják. Kedvező hatással volt a piacra a Wal-Mart Stores Inc feljavított profit előrejelzése is; a kiskereskedelmi óriás csaknem 3 százalékkal drágult, miután megemelte második negyedéves profitjára vonatkozó előrejelzését.
A mai munkanélküliségi adatok vegyesen alakultak, míg a lakáspiaci számok ismét kiábrándítóak, az első félévben 343 ezren vesztették el otthonukat. Ez pedig a jelzálogbankokat ismét a mélybe küldte (Freddie Mac -25%, Fannie Mae - 15% - ami közrejátszhatott az OTP nap végi "konyulásában")
Bernanke miközben igyekezett mindenkit megnyugtatni, azt hangoztatta, hogy az elmúlt időszak tanúságai alapján érdemes lenne újragondolni a pénzügyi szabályzó rendszer működését.