3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagyot esett ma reggel a nyitás után a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt. Délelőttre 2,67 százalékkal zuhant a BUX index, mely így ismét 20 000 pont alá esett.

Nemrég még a 21 000 pontos BUX-ot ünnepeltük, ma reggel pedig már ismét meg kell barátkozni a 20 000 alatti értékekkel. Az amerikai részvénypiacok tegnapi szakadása után várható volt, hogy ma minket is utolér a pesszimizmus. Délután fontos munkanélküliségi adatok jönnek a tengerentúlról, melyek tovább erősíthetik a negatív hangulatot.

Délelőttre 19 789 pontig esett a BUX index, ez 2,67 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi értékénél. Az eladókkal együtt megérkezett a forgalom is a tőzsdére, az első néhány óra alatt 6,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok. A vezető részvények szinte mindegyike jelentős mértékben visszaesett, az egyetlen kivétel a Magyar Telekom. A Mol több mint 3,2 százalékos zuhanás után 15 920 forintig esett, míg az OTP 3,99 százalékkal lett olcsóbb, 6770 forinton állt. A Magyar Telekom a nyitáskor esett, majd felfelé indult, délelőtt ugyanúgy 820 forinton állt, mint a tegnapi záráskor.

Mínusszal kezdtek a gyógyszeripari részvények is, melyek közül az Egis az első néhány órában 1,1 százalékos esést produkált, a Richter pedig 2,4 százalékot bukott.

Délután fontos munkanélküliségi adatok jelennek meg Amerikában, az előrejelzések szerint továbbra is magas marad az amerikai munkanélküliség. Júliusban 5,7 százalék volt a munkanélküliség, hasonló értéket várnak augusztusra is az elemzők. A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma sorozatban nyolcadik alkalommal mutathat csökkenést az előrejelzés szerint. Mindez arra utal, hogy várhatóan tovább fog csökkenni a belső fogyasztás az Egyesült Államokban, ez pedig a gazdasági növekedést is visszavetheti.

Az olaj ára tovább csökkent, de már ez sem tudja jobb kedvre deríteni a befektetőket, most fontosabbak a makroadatok. Ma délelőtt 106,19 dollárig esett az olajár, ez 1,7 dollárral volt alacsonyabb a tegnapi árfolyamnál.

Amerikában a pénzügyi szektorból is újabb negatív hírek jelentek meg: a Goldman Sachs elemzője tegnap eladásra minősítette le a Merrill Lynchet, mivel szerinte további veszteségleírásokra kell számítani. Ez a hír az egész pénzügyi szektorra negatív hatással lehet.

A vezető nyugat-európai indexek is átvették az amerikai piacoktól a zuhanást, kivétel nélkül komoly mínusszal nyitottak. A francia CAC 40 délelőttig 1,69 százalékkal gyengült, az FTSE 1,45 százalékot bukott, míg a DAX 1,44 százalékkal esett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!