Ahogy az várható volt, gyengült a nyitás után a BUX index, elsősorban a negatív nemzetközi hangulatnak köszönhetően. Főleg az OTP kezdett jelentős eséssel reggel. A Mol a tegnapi felfüggesztés után eleinte nem nagyon mozdult, majd felfelé indult, de délelőttre ismét visszaesett. Ma jelentős makroadatok jelennek meg Európában és a tengerentúlon, melyek befolyásolhatják a kereskedés irányát a nap második felében.
A BUX index délelőtt 20 422 ponton állt, ami 0,09 százalékkal magasabb a tegnapi záróértéknél. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP 1,25 százalékos gyengülése húzta lefelé az indexet. A bankpapírok 6300 forintig estek vissza, jórészt a negatív nemzetközi hangulatnak köszönhetően. A Mol a nap elején felfelé indult, majd visszaesett, délelőtt 18 695 forinton állt, ami 1,6 százalékkal magasabb tegnapi árfolyamánál. Folytatta tegnap kezdett drágulását a Magyar Telekom, az első órákban 0,91 százalékkal erősödtek a papírok, melyek 777 forintért cseréltek gazdát.
A pozitív oldalon tudtak kezdeni a gyógyszeripari cégek is: az Egis 1,18 százalékkal lett drágább, míg a Richter a Polpharma-akvizíció hivatalos kudarca után 0,17 százalékkal kúszott feljebb.
A tegnapi csendesebb nap után ma fontos makroadatok jelennek meg, elsősorban az amerikai kiskereskedelmi forgalom alakulása lehet fontos a tőzsdék számára. Az adat magyar idő szerint délután fél háromkor jelenik meg, a nap második felében befolyásolhatja a kereskedés irányát. Az amerikai tőzsdezárás után közlik majd az Intel második negyedéves eredményeit a tengerentúlon, de annak hatása majd csak holnap lesz érezhető.
A pesszimista nemzetközi hangulat egyik fő oka a tartósan magas olajár, ma reggel sem tudott lefelé indulni az árfolyam, délelőtt 145,65 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 47 centtel magasabb a tegnapi árnál. Az utóbbi napokban nem emelkedett jelentősen az olaj ára, de a tartósan 145 dollár körüli árfolyam nem sok bizakodásra ad okot.
A vezető nyugat-európai indexek szinte kivétel nélkül a negatív oldalon kezdtek ma. Délelőtt a francia CAC 40 index 0,88 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a londoni FTSE 1,28 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,73 százalékot bukott az első néhány órában.