3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Gyengüléssel nyitott ma reggel a BUX index, azonban délelőttre a Mol és az OTP is pluszba tudott kerülni. Ez sem volt azonban elég a BUX jelentős erősödéséhez, a mutató még mindig tegnapi értéke körül állt.

A piac figyelme Amerika felé fordult, mivel a kongresszus a közeljövőben dönt a kormány 700 milliárd dolláros mentőcsomagjáról. Már szinte minden politikus a terv mellett áll, tegnap Bush elnök is beszédet intézett a lakossághoz, melyben a támogatásukat kérte. Addig nem is lehet komolyabb mozgásra számítani a piacokon, amíg a kongresszus nem dönt a tervről, így most mindenki kivár. A BUX a mínuszos nyitás után felfelé indult, a két vezető részvény délelőttre már pluszba került.

18 573 ponton állt a BUX index délelőtt, ez 0,03 százalékkal maradt el tegnapi értékétől. A részvényforgalom elmaradt az előző napokban tapasztalttól, az első néhány órában 2,4 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok közül a Mol és az OTP a reggeli gyengülés után felfelé indult, a Magyar Telekom viszont húzta lefelé az indexet. A Mol-részvényekért 15 050 forintot adtak délelőtt, ez 0,37 százalékkal volt magasabb, mint a tegnapi árfolyam, míg az OTP 0,88 százalékos javulás után 6275 forintot ért. 1,05 százalékot bukott az első órákban a Magyar Telekom, mely 754 forintba került.

A gyógyszerrészvények az elmúlt napokban az átlagnál jobban szerepeltek, ma reggel viszont lefelé indultak. Délelőtt az Egis 11 400 forinton, 1,72 százalékkal tegnapi értéke alatt állt, míg a Richter 0,82 százalékot bukott.

A nap legfontosabb híre, hogy Amerikában a demokraták és a republikánusok már szinte mindenben megegyeztek a kormány mentőakcióját illetően, a politikusok egyöntetűen kiállnak a terv mögött. Bush elnök tegnap próbálta az átlagemberek nyelvére lefordítani az intézkedések lényegét, tévébeszédjében azzal riogatott, hogy ha a kongresszus nem szavazza meg a 700 milliárd dollárt, akkor hosszú és súlyos gazdasági válságra kell számítani.

Az amerikai törvényhozás a napokban tárgyalja a tervezetet, egyelőre a képviselők egy része még mindig szkeptikus. A két nagy párt ma folytatja az egyeztetéseket, de a hírek szerint már közel a teljes megegyezés.

Az elmúlt néhány nap csendje után ma jönnek fontos makroadatok a tengerentúlról. Magyar idő szerint délután fél háromkor közlik a tartós fogyasztási cikkek megrendelésének augusztusi statisztikáját, illetve a szokásos heti munkanélküliségi adatokat. Délután négykor az új lakások értékesítésének múlt havi adatait ismerhetjük meg. Az elemzők mindkét jelentős adat (új lakások, tartós fogyasztási cikkek) tekintetében csökkenésre számítanak.

A magyar piac szempontjából fontos lehet a forint árfolyama, az első néhány órában azonban nem nagyon mozgott a magyar deviza. A nyitás után 240,40-ig erősödött a forint az euróval szemben a tegnapi 241-es szinthez képest, majd délelőtt ismét gyengülni kezdett a magyar fizetőeszköz. Néhány óra után már 241,17 forintot kellett fizetni egy euróért.

Az olajár délelőtt folytatta a tegnap kezdett csökkenést. Délelőtt a nemzetközi árupiacokon 104,52 dollárba került egy hordó nyersolaj, ez 1,21 dollárral volt alacsonyabb a tegnapi árfolyamnál.

A vezető nyugat-európai tőzsdék vegyesen kezdtek ma reggel. Délelőttre a francia CAC 40 index 0,32 százalékos pluszban volt, a DAX 0,26 százalékkal erősödött tegnaphoz képest, az FTSE viszont 0,29 százalékot bukott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!