Beigazolódott a várakozás, hogy az amerikai tőzsdék szárnyalása a BUX-ot is magasabbra repítheti ma. Az index a reggeli pozitív nyitás után keveset veszített értékéből, de így is jelentősen tegnapi értéke felett állt. Ma nem jelennek meg igazán fontos makroadatok a tengerentúlon, elsősorban az olajár alakulása befolyásolhatja a nemzetközi piacokat és a BÉT-et is.
A BUX index délelőtt 20 706 ponton állt, ez 1,75 százalékkal magasabb a tegnap délutáni értékénél. A vezető részvények kivétel nélkül drágulni tudtak kisebb-nagyobb mértékben. A Mol veszítette a legtöbbet a reggeli emelkedés után, délelőtt már csak 0,95 százalékos plusban volt, 18 680 forintot ért. Ehhez hozzájárulhat, hogy a Standard & Poor's negatív előjellel figyelőlistára tette a magyar olajcég adósságbesorolását at INA-ra tett nyilvános ajánalt miatt.
Az OTP 2,84 százalékot javított tegnapi árfolyamához képest, 6515 forinton álltak a bankpapírok délelőtt. A Magyar Telekom 1,04 százalékos emelkedés után 777 forintba került.
Jól kezdtek a gyógyszercégek ma reggel: az Egis 1,67 százalékkal drágult, a Richter pedig a bejelentett lengyelországi terjeszkedés után 2,06 százalékkal ért többet, mint tegnap.
Amerikában ma nem jelenik meg jelentős makroadat, délután a piac csak a philadelphiai Fed feldolgozóipari indexre, a megkezdett lakásépítések számára és a heti friss munkanélküliség alakulására figyelnek oda. Ezeknél is fontosabb lehet azonban az olajár alakulása, hiszen ha az elmúlt két nap zuhanása után ma ismét jelentősen csökken az olajár, akkor előtérbe kerülhetnek az olajlufi kipukkanásáról szóló vélemények. Délelőtt 134,47 dollár volt az olaj hordónkénti ára, ami 13 centtel marad el a tegnapitól.
A vezető nyugat-európai indexek a BUX-hoz hasonlóan erősödéssel nyitottak, majd kicsit visszaestek, de így is jelentős pluszban voltak délelőtt. A francia CAC 40 index 1,35 százalékkal állt tegnapi értéke felett, a londoni FTSE 1,4 százalékot javított, a DAX pedig közel 1 százalékos pluszban állt.