Részvénykibocsátásnak köszönhetően 8,5 milliárdos tőkebevonást hajt végre a a Merrill Lynch, mivel Amerika legnagyobb brókercége 5,7 milliárd dolláros veszteségleírásra kényszerült a megbízhatatlan hitelek eladása miatt. A kibocsátás keretében több mint 200 millió Merrill-részvény jelenik majd meg a tőzsdén.
A bankok körében bevett szokás, hogy a megbízhatatlan hiteleket továbbadják, de ezeken csak veszteséggel tudnak túladni. A Merrill esetében így keletkezett most az 5,7 milliárd dolláros mínusz, a cég ma jelentette be, hogy ekkora leírásra kényszerül. A cég vezérigazgatója elmondta, hogy jobban örültek volna egy nyilvános tőkebevonásnak, melynek keretében a mostani részvényesek adhatták volna össze a hiányzó összeget.
A Merrill Lynch a múlt héten hozta nyilvánosságra második negyedéves gyorsjelentését, melyből kiderült, hogy a brókercég 4,6 milliárd dolláros veszteséget könyvelhetett el. A második negyedévben 8 milliárdos tőkebevonásra volt szükség szintén a megbízhatatlan hitelek értékesítéséből keletkezett veszteség miatt.
A részvénykibocsátásban az egyik legnagyobb érdeklődő a Temasek Holdongs nevű szingapúri befektetési alap lehet, mely más most is a Merrill egyik legnagyobb részvényese. Az alap 3,4 milliárd dollár értékben venne részvényeket a Merrilltől, de a részvényenkénti árban még nem tudtak megállapodni a felek. A brókercég menedzsmentje bejelentette, hogy ők is vennének 750 ezer darabot saját részvényeikből.
A tőkebevonásról a tegnapi tőzsdezárás után adott ki közleményt a legnagyobb amerikai brókercég. Napközben 11,6 százalékkal esett a papírok ára a börzén, majd a zárás utáni elektronikus kereskedésben 2 százalékkal visszakapaszkodtak. Az idén összesen már 54 százalékot veszített értékéből a Merrill Lynch a tőzsdén.