9538 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,18 százalékkal volt magasabb a tegnapi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 0,35 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a dél-koreai Kospi 0,82 százalékkal zárt magasabban, mint hétfőn. 0,18 százalékos lecsorgást mutatott a nap végére a Shanghai Composite, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 0,08 százalékkal esett vissza.
Hétfőn Ben Bernanke igyekezett megnyugtatni a piacokat: a Fed elnöke beszédében elmondta, hogy az amerikai gazdaság továbbra is javul, az euró pedig a stabilizálódás jeleit mutatja azok után, hogy négyéves mélypontra esett a dollárral szemben. Az amerikai jegybank elnöke arról is beszélt, hogy remélhetőleg nem fenyegeti a W-alakú visszaesés az amerikai gazdaságot, azaz nem lesz még egy hulláma a recessziónak.
Az utóbbi hónapokban a befektetők attól tartottak, hogy az európai államok adósságválsága veszélyezteti a gazdasági kilábalást, sokan féltek, hogy a Görögországból indult probléma előbb-utóbb a nagyobb európai államokra is átterjed. Bernanke elmondta: részletesen figyeli az európai helyzetet és szerint az Európai Unió vezetői megtették a szükséges lépéseket.
Ugyan a Wall Streeten még tegnap is mínuszban zártak a legfontosabb indexek, már látszottak a megnyugvás jelei. A befektetők viszont még mindig nagyon idegesek, minden ki negatív hírre érzékenyen reagálnak.
A devizapiacokon a dollár erősödött a japán jennel szemben, gyengült viszont az euró ellenében. A közös európai valuta még így is a mélypont közelében van, továbbra sem éri el az 1,20-at az árfolyam. Az árupiacokon az olaj jegyzése enyhén emelkedett, így kedd reggel majdnem 72 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.
Menedzsment Fórum