3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A reggeli drámai nyitás után délelőttre tovább gyengültek a részvények a Budapesti Értéktőzsdén, az OTP már több mint 10 százalékot bukott néhány óra alatt. Rövid időre a Molt is felfüggesztették 10 százalékos zuhanás miatt, de délelőttre kicsit visszajöttek az olajpapírok. A BUX 6,41 százalékos mínuszban volt az első néhány óra után.

Jelentős gyengüléssel nyitott a BUX index ma reggel, délelőttre sem tudtak felfelé indulni az árfolyamok. Úgy tűnik, hogy követhetjük Amerikát és Japánt a komoly esésben, az egész piacot a pánik uralja egyelőre. A forint szinte törvényszerűen gyengülésnek indult, már 252 forintot kellett adni egy euróért.

Az első néhány óra után 16 324 ponton állt a BUX index, ami 6,41 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A forgalom nagyon magas volt a kereskedés első óráiban, 15 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok közül az OTP volt a nyitás nagy vesztese, a bankrészvények 10,89 százalékos drágulás után 4610 forinton álltak. Ezzel együtt a héten már több mint 30 százalékot bukott értékéből a bank a tőzsdén.


A Mol sem járt sokkal jobban, mint az OTP, a nyitást követően rövid időre fel kellett függeszteni a kereskedést, mert több mint 10 százalékot buktak a cég papírjai. Onnan indultak aztán felfelé, délelőtt 13 000 forintot értek, ez 6,07 százalékkal maradt el a keddi árfolyamtól. 4,02 százalékkal zuhant a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési cég papírjaiért 740 forintot adtak a befektetők.

A gyógyszerrészvények sem tudták függetleníteni magukat a nemzetközi pániktól, mindkét részvény jelentős eséssel kezdett. Az Egis délelőtt 11 200 forintba került, ez 5,12 százalékkal maradt el a keddi értékétől, míg a Richter 3,37 százalékos gyengüléssel 31 695 forintig esett.

A kispapírok közül is többnek a kereskedését fel kellett függeszteni rövid időre, amikor reggel átlépték a 10 százalékos határt a zuhanásban. Többet között így járt a Pannergy, a Rába és a Synergon is. A Rába-papírokért például mindössze 1029 forintot adtak délelőtt, ami 11,22 százalékos esést jelentett, míg a Fotex 400 forint alá esett.

A reggeli szakadás jórészt annak tudható be, hogy a tegnapi amerikai zuhanás és a japán tőzsdék ma reggeli visszaesése további bizonytalanságot szült a piacon. A tengerentúlon a Dow tegnap több mint 5 százalékkal esett vissza, míg ma reggel a japán Nikkei 225 index közel 10 százalékkal gyengült.

Egyelőre senki sem látja a zuhanás végét, a piacokon hatalmas a pánik, így még pozitív korrekcióról is korai beszélni. A korrekcióhoz az kéne, hogy megnyugodjon kicsit a piac, az viszont csak akkor lehetséges, ha végre nem pletykák uralják majd a kereskedést.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!