Jórészt gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek kedd reggel, miután a jelek szerint elhúzódó kilábalásra kell számítani az Egyesült Államokban. Korábban sokan azonnali gyors visszapattanással kalkuláltak, ezért bizonytalanította el a befektetőket, hogy nem javulnak a várt mértékben az adatok. Egyébként is világszerte nagyon bizonytalan a hangulat, a Wall Streeten is jelentős kilengések voltak hétfőn.
A japán és az új-zélandi piacon kedden szünnapot tartottak, a többi vezető részvénypiac viszont kinyitott, de nem volt benne sok köszönet. A hongkongi Hang Seng 1,03 százalékkal esett vissza, míg a szöuli Kospi 0,59 százalékkal hétfői értéke alatt fejezte be a napot. A tajvani tőzsde vezető indexe 0,17 százalékos lecsorgást mutatott. A pozitív kivétel a Shanghai Composite volt, a kínai tőzsdén a befektetők optimizmusa 1,22 százalékos erősödést hozott.
Hétfő délután még minden úgy nézett ki a Wall Streeten, hogy pozitív nap lesz, hiszen jelentős erősödéssel kezdtek a vezető indexek a nyitás után megjelent makroadatoknak köszönhetően. Az ISM feldolgozóipari index a vártnál nagyobb mértékben emelkedett, míg a folyamatban lévő lakásértékesítések adata sorozatban nyolcadik hónapja mutat javulást. Napközben aztán már Amerikában sem volt ilyen pozitív a hangulat, a vezető indexek mínuszban is jártak, majd végül a nap végén mégis pénteki értékük felett zártak. Az azonban kijelenthető, hogy nagyon bizonytalan a hangulat, egyelőre senki sem tudja, merre tovább.
Pénteken jelennek meg az októberi amerikai munkanélküliségi adatok, a szakemberek most attól tartanak, hogy a statisztika további romlást fog mutatni, azaz tovább emelkedik majd a munkanélküliek száma. Szeptemberben 9,8 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, ez már így is 26 éves csúcsot jelentett. Ázsiában az exportra termelő cégeket érintheti érzékenyen az amerikai kereslet visszaesése.
Az olaj ára ismét emelkedett egy kicsit, így kedd reggel 78 dollár közelében volt a világ árupiacain.