1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Hugo Chavez venezuelai elnök együttműködésre kéri Oroszországot annak érdekében, hogy a kőolaj hordónkénti ára emelkedjen 100 dollárra.

Hugo Chavez venezuelai elnök együttműködésre kéri Oroszországot annak érdekében, hogy a kőolaj hordónkénti ára emelkedjen 100 dollárra.

A venezuelai államfő levélben fordul Dmitrij Medvegyev orosz elnökhöz. Ebben kifejti, hogy a nagy olajtermelő országoknak közös erőfeszítéseket kell tenniük az áremelkedés érdekében. A levelet Ramon Carrizalez alelnök adja át Medvegyevnek hétfőn Moszkvában, jelentette be Hugo Chavez.


Venezuela exportbevételeinek 93 százaléka olajeladásból származik. Az energiahordozó ára a tavaly júliusban elért 145 dollár körüli csúcsról a gazdasági válság hatására 53 százalékkal visszaesett. Pénteken a nyugati féltekén irányadó amerikai WTI referenciafajta 69,55 dolláron zárt a New York-i árutőzsdén, Londonban a Brent könnyűolaj záró ára 69,19 dollár volt.

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) tavaly szeptemberben a kitermelés napi 4,2 millió hordós csökkentéséről hozott döntést, és a szervezethez nem tartozó államok - mint például Venezuela és Oroszország - is kevesebb kőolajat értékesítenek a világpiacon. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

A rovat támogatója a 4iG