2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2009 első két hónapjában nyereséges volt a Citigroup, ez 2007 óta a legjobb időszak a cég életében - számolt be Vikram Pandit, a Citi elnök-vezérigazgatója a Bloombergnek az idei eredményekről. Az amerikai pénzügyi óriás legutóbb 2007 harmadik negyedévében volt nyereséges, majd zsinórban öt negyedéven keresztül veszteséget termelt.

Az idei első negyedévben újra nyereséges lehet a Citigroup, legalábbis az első két hónap adatai erre engednek következtetni - írja a Bloomberg. Vikram Pandit, a cég elnök-vezérigazgatója közölte a hírügynökséggel, hogy januárban és februárban profitot tudott felmutatni a bank, ezért szerinte egyelőre elégedettek lehetnek a 2009-es évvel.

2007 harmadik negyedéve után idén januárban és februárban ismét nyereséges volt a Citigroup, a bankóriás 19 milliárd dolláros bevételt ért el, de ebben még nincsenek benne a veszteségleírások - számolt be a cég elnök-vezérigazgatója. Pandit szerint éppen ezért egyelőre elégedettek lehetnek a 2009-es évvel, várhatóan ebben a negyedévben már nyereséges lesz a cég.

Az elmúlt öt negyedévben összesen mintegy 37,5 milliárd dollárnyi veszteséget könyvelhetett el a cég, miközben az egykoron a világ legnagyobb bankjának számító Citi részvényei 1 dollár alá estek a Wall Streeten, mivel a befektetők egyre kevésbé bíznak abban, hogy állami segítséggel sikerült talpra állítani a vállalatot.

"Természetesen én is elégedetlen vagyok a részvények jelenlegi árfolyamával, mint ahogy azzal is, amilyen vélemények megjelentek a cégről" - írta Pandit a Bloombergnek értékelésében. Szerinte a jelenlegi árfolyam nem tükrözi a bank valódi tőkehelyzetét és potenciális eredményeit.

Vikram Pandit értékelésének megjelenése után jelentősen meglódult a részvények ára, a Citi-papírok 1,2 dollárt értek a frankfurti tőzsdén, ami 14 százalékkal volt magasabb a hétfői amerikai záróárfolyamnál. Az utóbbi egy évben 95 százalékkal esett a részvények értéke, így a cég piaci értéke 5,8 milliárd dollárra csökkent, ami kevesebb, mint a japán Nomura vagy a török Akbank értéke, melyekben 20 százalékos tulajdonrésze van a Citigroupnak.


Korábban lehetett arról hallani, hogy az amerikai kormány a meglévő elsőbbségi részvényeit Citi-törzsrészvényekre váltaná át. Pandit szerint ez a lépés a legerősebb amerikai bankká tenné a vállalatot, melynek így az állam lenne a legnagyobb tulajdonosa 36 százalékos részvénycsomagjával.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!