A Dow erősödött, a másik két fontos index pedig stagnált, így lehetne összegezni a keddi nap végeredményét, ám napközben élénk mozgás jellemezte a piacokat. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 52,30 ponttal, azaz 0,43 százalékkal 12150,13 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 1,39 ponttal, 0,11 százalékkal 1258,47 pontra erősödött. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 6,20 ponttal, 0,23 százalékkal csökkent és 2649,56 ponton zárt.
A keddi nap nem indult túl jól, hiszen az európai piacok lefele tartottak azt követően, hogy az S&P bejelentette, negatív kihatású megfigyelés alá vette tizenöt euróövezeti tagállam, köztük a lehetséges legjobb, "AAA" besorolású Németország és Franciaország, a két legnagyobb gazdaság hosszú távú szuverén adósosztályzatait. A tengerentúli tőzsdék azonban a nyitó percek bizonytalankodásai után a hétfői szinten, illetve némi pluszban álltak.
A hangulat az követően vált ismét erősen optimistává, hogy a Financial Times olyan híreket közölt, melyek szerint saját stabilitási alapját (EFTS) a korábban ismernél jóval nagyobb összeggel (a várakozások szerint az alapban lévő pénzt megduplázva) segítené az euró-zóna tagjait, illetve az EKB az IMF-en keresztül további pénzeket pumpálva támogatná az EU-tagokat.
Más kérdés, hogy a bizonytalanság közepette a napközben egy százalék feletti pluszt is mutató DJIA index végül a nyereség felét leadta.
A szakértők szerint a múlt hét vége óta tartó sávozásból ilyen vagy olyan módon kimozdulnak a hét második felében az indexek. Miután egyelőre az EU-s csúcs kapcsán bizakodás tapasztalható, ám hurráoptimizmus nem, így egy, a nyitva lévő eladások által is indukált „short covering” rally éppen úgy elképzelhető, mint az uniós vezetők esetleges korábbi impotens viselkedésének ismétlődésének hatására egy jelentős szakadás.
mfor.hu