3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) forgalma a héten 8 milliárd forinttal emelkedett az előző hetihez képest, a vezető részvények közül csak a Magyar Telekom árfolyama emelkedett, így a BUX értéke csökkent.

A BÉT részvényszekciójának forgalma 34,6 milliárd forint volt, az előző heti 26,8 milliárd után. A BUX 1,36 százalékkal esett egy hét alatt, pénteken 16530,93 ponton zárt.

Hétfőn a Budapesti Értéktőzsde indexe minimális emelkedéssel zárt, a heti legalacsonyabb, 5,5 milliárd forintos forgalom mellett. Az európai tőzsdékre hatott a vasárnapi görög választás is. A szakértők szerint a befektetők attól tartottak, hogy több kelet-közép-európai országban indulhat a magyarhoz hasonló kormányzati megoldás a devizahitelesek problémájára, ami az ottani bankoknak "fájhat". A piaci feltételezések szerint emiatt megindult egy portfólió átrendeződés a térségben.

Kedden annak ellenére, hogy a nyugat-európai és az amerikai tőzsdék egyaránt negatívan zártak, a hazai piac pluszban fejezte be a  kereskedést. A meghatározó részvények közül egyedül az OTP zárt mínuszban.

Szerdán a négy vezető részvény közül szintén az OTP zárt csak mínuszban, az árfolyama egész nap követte a német DAX-indexet. A Mol és a Magyar Telekom árfolyama kis forgalom mellett emelkedett, a Richter viszont közel 2 milliárdos forgalmat produkált. Ennek oka az új gyógyszerről szóló hír volt.

Csütörtökön a magyar börze elveszítette az elmúlt napok erejét, alulteljesítő volt a nemzetközi piacokhoz képest, a BUX közel háromszáz pontot esett. Nem érkeztek különösebben kedvezőtlen hírek, a szakértők szerint valószínűleg elérte a hazai börzét is, a külföldi piacokon az elmúlt napokban tapasztalt profitrealizálás

Pénteken délután eladói roham indult a BÉT-en az OTP piacán, amire nem volt magyarázat, miután Nyugat-Európában alig mozogtak a bankpapírok. A Richter árfolyamának csökkenése összefüggött azzal, hogy az orosz jegybank váratlanul leértékelte a rubelt, amelytől gyengült a nemzeti valuta. A BUX több mint száz pontot esett.

A héten a vezető részvények - egy kivétellel - estek az előző heti záráshoz képest. Az OTP 3,41 százalékos eséssel, pénteken 3650 forinton - az előző péntekihez képest 129 forinttal alacsonyabban – zárt. A Mol 1,38 százalékkal csökkent a héten, pénteken 11 055 forinton fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom papírjai 2,59 százalékkal magasabb árfolyamon zárták a hetet, mint az előzőt, pénteken a részvény 357 forintot ért. A Richter 0,93 százalékkal esett, pénteken 3740 forinton zárt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!