A részvénypiac forgalma 9,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a pénteki záráshoz képest. Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, az enyhén negatív európai hangulat befolyásolta a BÉT kereskedését, a forgalom némileg a 2016-os átlag (10,9 milliárd forint) alatt alakult.
A két legforgalmasabb részvény az OTP és a Mol volt. Az elemző szerint a bankpapír esése még a pénteken közzétett gyorsjelentés és makroadatok utáni reakció. Bár a jelentés és az azt követő kommentek is pozitívak voltak, ám a vártnál alacsonyabb bruttó hazai termék (GDP) adat rontotta az OTP kilátásait, hiszen a cég gazdálkodására erősen hat az ország növekedési lehetősége - mondta. Kiss Mónika kiemelte: a Molnál nem volt jelentős adat, a papír nem reagált az olajár emelkedésére, a Magyar Telekom és a Richter pedig a viszonylag alacsony kereskedési volumen mellett megtartotta értékét.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az M1 aktuális csatornán kifejtette: a pénteken közzétett kiábrándító GDP-adat miatt számítottak arra, hogy a keddi kereskedésben is alulteljesít majd a BÉT. A nyugat-európai piacok 0,5 százalékos, a magyar piac pedig 1,2 százalékos mínuszban zárt - mondta. Varjú Péter szerint az utolsó egy órában erős eladói nyomás alatt volt a BUX.
A Mol 1,49 százalékkal 16 150 forintra csökkent, az OTP-részvények ára 1,57 százalékkal 6851 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 0,44 százalékkal 452 forintra gyengült, a Richter-papírok árfolyama pedig 0,65 százalékkal 5513 forintra csökkentette értékét.
A forint árfolyama nem mozdult el jelentősebben a főbb devizákkal szemben, egy euróért kora este 315,2 forintot kellett adni, egy amerikai dollár 278, egy svájci frank pedig 284,7 forintot ért.
Az állampapírok másodpiacán egyedül az 5 és 10 éves államkötvények hozama emelkedett 1-2 bázisponttal.
MTI/mfor.hu