3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Számítva az MNB délutáni újabb 25 bázispontos emelésére az elmúlt napokban a magyar fizetőeszköz folyamatosan erősödött, mivel a régióban a cseh korona és a lengyel zlotyhoz képest fokozódó hozamelőnyt biztosít a forint. Ugyanakkor könnyen lehet, hogy a konkrét hírre mégis gyengülést tapasztalunk, mivel a befektetők zsebre teszik az elmúlt napok profitját, áll a Commerzbank napi kommentárjában. A svájci frank ugyanakkor megállíthatatlan az euró ellen, így a forint sem fog tudni erősödni az alpesi deviza ellenében.

EUR/HUF (271,50 – 273,80): Az ünnep közeledik, a forint pedig szép finoman erősödik. Tényleg jó lenne a hangulat? Délután kamatdöntés lesz az MNB részéről, többen a novemberi meglepetésszerű emelés folytatását várják, mások korainak gondolnák az újabb 25 bázispontot. Most tényleg nincs egyöntetű várakozás, az emelés mellett jellemzőbben külföldi szakértők voksoltak. Az ő véleményüket támasztja alá a jegybank elnökének múlt heti kommunikációja a kamatemelések szükségességéről, valamint az inflációs kilátások alakulásáról. A forint a múlt heti csendes piacon folyamatosan erősödött az euróval szemben. Na persze nem a bejgli illata csalogatta egyre alacsonyabb szintekre a kurzust, sokkal inkább a fokozódni látszó hozamelőny, amit az eddigi és esetleg további kamatemelések táplálnak. A régiós társainknál – lengyelek és csehek – elhúzódnak a kamatemelések a csökkenő inflációs számok miatt, sokan átcsoportosítottak a forint felé. A magyar kamatemelésre számító piaci szereplők a forint iránt emelkedő befektetői érdeklődésre játszanak. Ugyanakkor nem lepődnénk meg, ha az elmúlt hét erősödése után ellentétes reakciót, a hosszú forint pozíciókon érezhető profitrealizást látnánk, különösen akkor, ha a verdikt a kamatok szinten tartását hozza. Ugyanakkor jegyezzük meg, hogy a fundamentális alapok nélküli erősödés nem teljesen idegen a forinttól, a carry trade csodákra is képes.

EUR/USD (1,3100 – 1,3200): Az euró pénteken némi átmeneti erősödést tudott felmutatni és visszakapaszkodott 1,3360-ig a dollárral szemben. A Moody’s azonban lépett és 5 fokozattal minősítette le az íreket. Akárcsak a magyar minősítés esetében, az íreknél is meglepetést okozott a fokozatcsökkentés mértéke. A döntést alátámasztandó semmi új információ nem hangzott el, így a kézenfekvő magyarázat az, hogy a hitelminősítő jócskán le volt maradva a piaci fundamentumoktól és versenytársaitól az ír adósság besorolásával kapcsolatban. A múlt heti EU csúcs által jóváhagyott, egyelőre igencsak vázlatos új stabilitási mechanizmus feletti öröm így hamar köddé vált. Adatmentesnek is mondhatnánk a mai napot, piacmozgató publikációk nem várhatók, oldalazást és új iránymutatást majd a hét közepén megélénkülő amerikai statisztika folyamtól várunk.

CHF/HUF (213,50 – 215,50): Az EURCHF immár az 1,27-es szint áttörésével foglalatoskodik. Mikor volt ilyen árfolyamra példa? Az euró történetében eddig soha… A frank megállíthatatlannak tűnő erősödésével a forint sem tud lépést tartani, így maradunk a 214-215 árfolyam környékén és a folytatást tekintve sajnos a jövő év első hónapjaiban is valószínűleg csak álom marad a kétszázas szint.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!