EUR/HUF (289,00 – 291,50): A hétfői nap szolid forinterősödése a mai reggel alapján kezd gyengülésbe váltani, de még a két hetes csúcsa körül, 290 alatt kezdi a forint a napot. Tegnap a Fed alelnökének a beszéde még tudott erősödő lendületet vinni a feltörekvő devizákba, de némileg fordult a kocka, amikor Kína bejelentette, hogy a gázolaj esetében 7 százalékkal emelik a finomítási díjat. Ez lassító hatással lehet a globális növekedésre, így a kockázatvállalási hajlandóság kissé alábbhagyott. Ma itthonról nem várható kiemelkedően fontos, adat, vagy esemény, csupán a januári bérek alakulását publikálta a KSH. Év/év alapon csupán 4,3 százalékkal emelkedtek átlagosan a fizetések, míg a várakozások 5,8 százalékos emelkedést mutattak. Mára is várhatóan a 289-293 közötti sávba várható az EUR/HUF árfolyama, a 290 körüli oldalazás lehet a délelőttre a legvalószínűbb.
EUR/USD (1,3100 – 1,3250): William Dudley tegnapi nyilatkozata alapján a Fed még nem söpörheti le az asztalról az esetleges újabb QE3-as likviditásbővítő programot. Hiába mutat az USA gazdasága biztató jeleket, az emelkedő üzemanyagárak, és a gyengélkedő lakáspiac miatt esélyes lehet még a mesterséges beavatkozás. A New York-i Fed elnökének a beszéde, illetve az amerikai UPS szállítmányozó cég bejelentése, miszerint 5,2 milliárd euróért megveszi a holland TNT-t, erősítette az eurót, gyengítette a dollárt, így rövid időre ugyan, de ismét 1,3250 fölött is járt az árfolyam. A dollár/forint árfolyam viszonylag jól tartja magát, a ma reggeli 220-as szint érintése után a forint képes volt 218,50-ig tartó erősödést produkálni.
CHF/HUF (239,50 – 242,00): Egyre valószínűbb, hogy az EUR/CHF árfolyamának alakulásába visszatérnek a szürke, eseménymentes hétköznapok. Az 1,21 fölötti szintről visszapattant a kurzus az 1,2060 körüli szintekre, és nagy az esélye annak, hogy az áprilisban várható SNB elnök kinevezéséig nem várható változás. A CHF/HUF árfolyam sem mutat nagy kilengéseket, 240 környékén adják-veszik a frankot a forinttal szemben.
mfor.hu