A hét első felében nem várható jelentős makroadat megjelenése, szerdán és csütörötkön jönnek a fontos számok a tengerentúlon és Európában. Főleg a csütörtöki nap lesz sűrű, amikor a fontos amerikai adatok mellett az EKB kamatdöntésére is érdemes lesz odafigyelni
Hétfőn két adat lehet jelentősebb hatással az európai tőzsdékre: magyar idő szerint délelőtt tizenegykor jelenik meg az eurozóna inflációs adata, mely a múlt hónapban 3,7 százalékon állt. Mindez azért fontos, mert hatással lehet az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntésére. A jegybank inflációs célja 2 százalék. Szintén hétfőn jelenik meg Amerikában a chicago-i beszerzési menedzserindex, mely az amerikai konjunktúra szempontjából fontos. Az index legutóbb 49,1 ponton állt.
Kedden a német és az európai munkanélküliségi adatokra érdemes figyelni. Németországban májusban 7,9 százalékos volt a munkanélküliség, az eurozónában pedig 7,1 százalék volt a munkanélküliek aránya. Szintén kedden jelenik meg az ISM feldolgozóipari index az Egyesült Államokban, az index májusban 49,6 ponton állt. Kedden este hozzák nyilvánosságra az ABC és a Washington Post fogyasztói bizalmi indexét, mely a legutóbbi méréskor -43 ponton állt.
Szerdán délelőtt Jean-Claude Trichet beszédére figyel a piac, az Európai Központi Bank elnöke a kamatdöntés előtt egy nappal várhatóan utalásokat tesz majd az inflációs nyomás erősödésére. Szintén a hét közepén jelenik meg az eurozónában a termelői árindexek alakulása. Májusban 0,8 százalékkal emelkedtek havi szinten a termelői árak, éves szinten pedig 6,1 százalékos volt a drágulás.
Amerikában szerdán jelenik meg az ADP munkaerőpiaci index, mely májusban 40 ezres bővülést mutatott a piacon. A hét közepén várható a gyáraknak adott megrendelések számának megjelenése is, májusban 1,1 százalékkal emelkedett a megrendelésállomány. A hét közepén várható a múlt heti olajkészlet-adatok megjelenése, mely befolyásolhatja az olajár alakulását.
Csütörtökön több fontos adat is megjelenik: az Európai Központi Bank dönt az alapkamat szintjéről. Az utóbbi egy hónap nyilatkozatai után valószínűnek tűnik, hogy kamatot fog emelni a jegybank. Az európai kamatszint immár egy éve változatlanul 4 százalékon áll, azonban az infláció fokozatosan elrugaszkodik a céloktól. Májusban 3,7 százalékos volt a pénzromláés üteme az eurozónában, az EKB célja pedig 2 százalékos infláció.
Amerikában csütörtökön jelenik meg a júniusi munkanélküliségi adat. Májusban 5,5 százalékos volt a munkanélküliség az Egyesült Államokban, szintén csütörtökön jelenik meg az átlagos órabérek és a hetente ledolgozott átlagos munkaórák statisztikája. A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számát szintén csütörtökön jelentik be.
Pénteken nem várható jelentős makroadat megjelenése, Amerikában zárva lesznek a piacok a Függetlenség Napja miatt.