A reggeli szárnyalás után délutánra visszafogta magát a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül kismértékben gyengült szerdához képest. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az OTP jelentősen visszaesett, közel 5 százalékkal gyengültek a bank papírjai a piacon a zárásra.
A BUX index 12 579 ponton zárta a napot, ez 0,29 százalékkal maradt el előző napi értékétől. A 36 pontos csökkenéshez átlagos forgalom társult, mintegy 20 milliárd forint cserélt gazdát csütörtökön. A nap elején a Mol-lal kapcsolatos sztori volt a középpontban. Még szerdán reggel jelentek meg olyan hírek, hogy egy titokzatos közel-keleti befektető 7 százalékos tulajdonrészt venne a cégben. Konkrétumok továbbra sem ismertek az ügylettel kapcsolatban, de a pletyka ahhoz elég volt, hogy szerdán 15 százalékot erősödjön a részvény, majd csütörtökön további 10 százalékos pluszban nyisson. A nap második felére visszaestek a Mol-papírok, végül 10 545 forinton zártak, ami 1,88 százalékkal volt magasabb a szerdai értéküknél.
Délutánra az OTP került a középpontba a tőzsdén, a bankrészvények 4,75 százalékos gyengülés után 2805 forinton zárták a napot. Ennek egyik oka az lehet, hogy az ukrán kormány egyik illetékese szerint az ország devizahiteleinek több mint fele bedőlhet a hrivnya gyengülése miatt. Az ukrán deviza a hír hallatán további 16 százalékot bukott a dollárral szemben az utóbbi két napban. Az OTP számára mindez azért érdekes, mert jelentős érdekeltségei vannak Ukrajnában, a bank jelentése szerint 729 milliárd forintnyi hitelük van kihelyezve az országban.
A Magyar Telekom a csütörtöki kereskedés végére 0,89 százalékot veszített értékéből, 554 forintot adtak a távközlési cég részvényeiért a befektetők.
A gyógyszeripar képviselői pozitív napot zártak, mindkét jelentős részvény erősödni tudott. Az Egis 10 350 forintos ára 3,5 százalékkal volt magasabb, mint szerdán, a Richter pedig 0,76 százalékos javulással 29 100 forintig kapaszkodott fel.
A forint hullámzó teljesítményt nyújtott csütörtökön, napközben ismét megközelítette a 270-es árfolyamot, azonban a tőzsde zárása után már csak 266,59 forintot kellett adni egy euróért, ami már nem sokkal volt magasabb a szerdai árfolyamnál. A dollárért 184,39 forintot kellett fizetni a devizapiacon, míg a svájci frankkal szemben 173,34-ig gyengült a forint.
A nemzetközi piacokon vegyes hangulatban folyt a kereskedés. Londonban az FTSE index a magyar tőzsdezárás után 0,29 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX viszont 1,36 százalékot tudott javítani. A Wall Streeten a vezető indexek kismértékű erősödéssel kezdték a napot csütörtök délután.