3p

A nap második felében alacsonyabb fokozatba kapcsolt a pesti börze vezető indexei, melyek a végére vegyese teljesítménnyel zártak. A kereskedés elején meglóduló Mol is visszavett a végére, a záráskor kevesebb mint 2 százalékkal állt szerdai értéke felett. A forint napközben ismét megközelítette a 270.es szintet az euróval szemben, majd délutánra visszaerősödött csütörtöki szintje környékére.

A reggeli szárnyalás után délutánra visszafogta magát a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül kismértékben gyengült szerdához képest. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az OTP jelentősen visszaesett, közel 5 százalékkal gyengültek a bank papírjai a piacon a zárásra.

A BUX index 12 579 ponton zárta a napot, ez 0,29 százalékkal maradt el előző napi értékétől. A 36 pontos csökkenéshez átlagos forgalom társult, mintegy 20 milliárd forint cserélt gazdát csütörtökön. A nap elején a Mol-lal kapcsolatos sztori volt a középpontban. Még szerdán reggel jelentek meg olyan hírek, hogy egy titokzatos közel-keleti befektető 7 százalékos tulajdonrészt venne a cégben. Konkrétumok továbbra sem ismertek az ügylettel kapcsolatban, de a pletyka ahhoz elég volt, hogy szerdán 15 százalékot erősödjön a részvény, majd csütörtökön további 10 százalékos pluszban nyisson. A nap második felére visszaestek a Mol-papírok, végül 10 545 forinton zártak, ami 1,88 százalékkal volt magasabb a szerdai értéküknél.

Délutánra az OTP került a középpontba a tőzsdén, a bankrészvények 4,75 százalékos gyengülés után 2805 forinton zárták a napot. Ennek egyik oka az lehet, hogy az ukrán kormány egyik illetékese szerint az ország devizahiteleinek több mint fele bedőlhet a hrivnya gyengülése miatt. Az ukrán deviza a hír hallatán további 16 százalékot bukott a dollárral szemben az utóbbi két napban. Az OTP számára mindez azért érdekes, mert jelentős érdekeltségei vannak Ukrajnában, a bank jelentése szerint 729 milliárd forintnyi hitelük van kihelyezve az országban.

A Magyar Telekom a csütörtöki kereskedés végére 0,89 százalékot veszített értékéből, 554 forintot adtak a távközlési cég részvényeiért a befektetők.


A gyógyszeripar képviselői pozitív napot zártak, mindkét jelentős részvény erősödni tudott. Az Egis 10 350 forintos ára 3,5 százalékkal volt magasabb, mint szerdán, a Richter pedig 0,76 százalékos javulással 29 100 forintig kapaszkodott fel.

A forint hullámzó teljesítményt nyújtott csütörtökön, napközben ismét megközelítette a 270-es árfolyamot, azonban a tőzsde zárása után már csak 266,59 forintot kellett adni egy euróért, ami már nem sokkal volt magasabb a szerdai árfolyamnál. A dollárért 184,39 forintot kellett fizetni a devizapiacon, míg a svájci frankkal szemben 173,34-ig gyengült a forint.

A nemzetközi piacokon vegyes hangulatban folyt a kereskedés. Londonban az FTSE index a magyar tőzsdezárás után 0,29 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX viszont 1,36 százalékot tudott javítani. A Wall Streeten a vezető indexek kismértékű erősödéssel kezdték a napot csütörtök délután.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!