3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szinte egész nap keddi értéke alatt állt a BUX index, mely végül 0,95 százalékos mínusszal fejezte be a kereskedést. A nemzetközi piacokon sem sokkal rózsásabb a helyzet.

A nap elején a Mol zuhanásarántotta mínuszba a BUX-ot is, akkor még jól tartotta magát az OTP, aztán délutánra a bankpapírok is keddi értékük alá estek. A nemzetközi piacok is gyengültek a tegnapi kis pozitív korrekció után, Amerika a dráguló olajnak és a pénzügyi szektorból érkező félelmeknek köszönhetően nyitott a negatív oldalon.

Délután 20 114 ponton zárt a BUX, ez 0,95 százalékkal maradt el a keddi értéktől. A napi részvényforgalom sem lett különösebben alacsony, 17,2 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények közül a végére csak a Magyar Telekom tudott pluszban zárni. A Mol 0,61 százalékos gyengülés után 16 395 forintba került délután, reggel még 16 000 forint alatt is jártak a részvények. Az OTP 1,33 százalékot veszített, 6810 forintig gyengült. Az egyetlen kivétel az általános gyengülésben a Magyar Telekom volt, mely 0,13 százalékos drágulás után 800 forinton zárt.

Gyengültek a gyógyszeripari részvények is: az Egis 2,99 százalékos bukás után 13 000 forintot ért, míg a Richter 32 105 forintos ára 2,42 százalékkal maradt el a kedditől.

A nemzetközi piacokon ma jórészt az olaj drágulása volt a központban. Elsősorban az oroszországi eseményeknek és a csökkenő szállításoknak köszönhetően emelkedett a nyersanyag ára. Délután 119,54 dollárba került egy hordó nyersanyag a New York-i tőzsdén, ez közel 4 dollárral volt magasabb a tegnapi árfolyamnál.

A tengerentúlon nem jelentek meg igazán jelentős makroadatok ma, de kisebb meglepetésre közölték, hogy a múlt héten 13 ezerrel csökkent az új munkanélküliek száma. A várt 450 ezer helyett 432 ezren jelentkeztek munkanélküli segélyért a múlt héten az előző heti 445 ezres adat után.

Szintén ma jelent meg a Conference Board vezető gazdasági indikátorainak alakulása, mely gyengébb lett a vártnál. A júniusi 0,1 százalékos csökkenés után 0,7 százalékkal estek vissza a várakozások az amerikai gazdasággal kapcsolatban, miközben az elemzők 0,2 százalékos csökkenést valószínűsítettek.

A forint nem mozgott jelentősen ma a devizapiacon. Délután a tőzsdezárás után 233,91 forintot ért egy euró, míg a dollárért 157,43 forintot kellett fizetni.

A vezető nyugat-európai indexek a nap első felében eséssel kezdtek, majd délután kissé erősödtek. A magyar tőzsdezárás után a francia CAC 40 index 1,15 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a DAX 0,76 százalékos mínuszban volt, az FTSE viszont 0,23 százalékkal állt nyitóértéke felett.

A Wall Street vezető indexein a vártnál jobb munkaerőpiaci adat sem segített, a dráguló olajnak és a pénzügyi szektor szaporodó problémáinak köszönhetően eséssel nyitottak a részvénypiacok. A Dow Jones néhány órával a nyitás után 0,71 százalékos mínuszban volt, a Standard & Poor's 0,63 százalékos gyengüléssel kezdett, míg a Nasdaq 1,09 százalékot veszített tegnapi értékéből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!