2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Reggel még pluszban nyitott a BUX index, majd napközben ismét nagyot esett, az OTP megint több mint 10 százalékkal gyengült. A végére kicsit magához tért a pesti börze, de így is közel 2 százalékos mínuszban zárt, a bankpapírok pedig több mint 6 százalékkal lettek olcsóbbak a pénteki árnál.

Ismét sikerült jócskán lemaradnunk a nemzetközi piacoktól: Európában mindenütt pluszosak voltak a tőzsdék, míg a BUX hétfőn is összeszedett egy 2 százalékos gyengülést. Ismét az OTP volt a legnagyobb vesztes, a bankpapírok több mint 6 százalékot buktak péntekhez képest, a Magyar Telekom viszont javítani tudott.

A BUX index 12 681 ponton zárta a hétfői kereskedést, ez 1,91 százalékkal maradt el a pénteki értéktől. A forgalom átlagosnak volt mondható az utóbbi hetek alapján, 24,7 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok közül az OTP 6,38 százalékkal lett olcsóbb, 2949 forintot ért a záráskor. A vállalat hétfőn jelentette be, hogy '''a Bank of New York korábbi 9,37 százalékos szavazati joga 5 százalék alá csökkent''', ez megmagyarázza valamelyest az elmúlt napok esését.


A Mol 10 690 forinton fejezte be a kereskedést, ez 210 forinttal, 2,82 százalékkal maradt el a péntekitől. Üdítő kivétel volt a Magyar Telekom a vezető papírok között, a távközlési részvények 2,67 százalékos erősödéssel 615 forintig tudtak felkapaszkodni.

A gyógyszergyártók papírjai vegyesen szerepeltek ma a BÉT-en: az Egis 6,31 százalékos esés után éppen hogy csak 10 000 forint felett tudott zárni, míg a Richter 0,75 százalékos erősödés után 26 700 forintot ért délután.

A magyar piacon ma a legfontosabb esemény az MNB kamatdöntése volt, a jegybank a várakozásnak megfelelően 8,5 százalékon hagyta a kamat szintjét, így már május óta változatlan. Simor András, a jegybank elnöke a döntést követő sajtótájékoztatón elmondta: más alternatíváról nem is tárgyalt a Monetáris Tanács.

A forint a nap első felében jól tartotta magát, majd délután a kamattartás után kezdett meredekebben gyengülni. A tőzsdezárás után 269 körül állt a forint az euróval szemben, de korábban a 270-es szintet is megközelítette a magyar fizetőeszköz.

A nemzetközi piacok erősödni tudtak hétfőn, mivel úgy néz ki, hogy a pénzügyi szektor lassan magához tér az elmúlt hetekben tapasztalt pánik után. Erre utal az is, hogy a bankközi hitelek kamatai gyorsuló ütemben esnek vissza, hétfőn 36 bázisponttal csökkent a Libor-ráta.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!