Nyereséggel fejezték be a napot a New York-i értéktőzsdék vezető indexei kedden. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,22 százalékos emelkedéssel 12128 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,66 százalékkal 2778 pontra nőtt, az S&P 500-as mutató 0,57 százalékkal 1285 pontra erősödött.
Elemzők szerint az euróövezeti adósságválsággal kapcsolatos aggodalmat ellensúlyozta az a már a kereskedés idején ismertetett adat, amely szerint gyorsult az amerikai szolgáltatási ágazat teljesítménynövekedése. A májusi mutató 53,7 pontra nőtt az áprilisi 53,5 pontról. A szakértők az index gyengülésére számítottak.
Az euróövezet egyik gyenge láncszemének számító Spanyolország pénzügyminisztere meglehetősen borúsan nyilatkozott kedden. Cristobal Montoro szerint a kockázati prémiumok azt jelzik: a spanyol állam számára problémát fog jelenteni, hogy a piacokhoz forduljon, amikor refinanszírozni akarja adósságát.
Nagy várakozás előzte meg a G7 pénzügyminiszterei és jegybankelnökei keddi telefonos konferenciáját. Konkrét bejelentés azonban nem volt. A szűkszavú közlemény szerint a G7 pénzügyminiszterei és jegybankelnökei megvitatták a világgazdasági és pénzpiaci fejleményeket, a lehetséges válaszintézkedéseket, valamint az európai pénzügyi és fiskális unió létrehozásában elért eredményeket. A tárgyalófelek megállapodtak abban is, hogy a G20 június 18-i mexikói találkozójáig szoros figyelemmel követik a fejleményeket.
A Facebook részvények ezen a viszonylag optimista napon sem tudtak emelkedni, újabb 4 százalékos esést követően 25,87 dolláron zárt. A papír kapcsán az elemzők lassan kezdik vonzó befektetésnek találni, és 20 dollár körüli szinten már javasolják a vételét. Más kérdés, hogy a kevesebb, mint egy hónapja 38 dolláron részvényt jegyzők rövidtávon aligha lesznek a pénzüknél, figyelembe véve, hogy több szakértő szerint a cég reklámokra épülő bevételi modellje nem igazolja a korábbi optimista árazást.
mfor.hu