3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az utóbbi napok szárnyalása után pénteken korrigált a BUX index, a mutató 1,3 százalékkal zárt csütörtöki értéke alatt. A hét második felében már a nemzetközi piacokon is megfigyelhető volt, hogy lelassult az emelkedés, sőt péntek reggel Ázsia már jórészt mínuszban állt a kereskedés végén.

A korrekció a Budapesti Értéktőzsdét is elérte, pénteken már egész nap gyengültek a részvények az elmúlt néhány nap szárnyalása után. A vezető papírok közül csak a Richter tartotta magát a végéig, a többiek mind buktak. Amerikából vegyes makroadatok érkeztek, a chicago-i beszerzési menedzser index nagyot esett a múlt hónaphoz képest.

A BUX index délután 13 506 ponton zárt, ez 1,3 százalékkal maradt el a csütörtöki záróértéktől. A napi részvényforgalom átlagosnak volt mondható, közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok a Richter kivételével a negatív oldalon zártak. Az OTP 5,1 százalékot bukott a hét utolsó kereskedési napján, 3369 forintot értek a bankrészvények a nap végén. A cég pénteken jelentette be, hogy Takáts Ákos vezérigazgató-helyettes tízezer OTP-részvényt vett még kedden. A Mol árfolyama 1,74 százalékkal esett vissza, 10 995 forintba kerültek az olajcég részvényei a végén. A Magyar Telekom 0,62 százalékkal esett a nap végére, 644 forint lett a záróár.

A gyógyszerrészvények vegyesen szerepeltek pénteken a tőzsdén: az Egis 1,96 százalékos esés után 10 000 forintba került, a Richter viszont 27 900 forintot ért 2,35 százalékos erősödéssel.

A forint a délelőtti gyengülés után a nap második felére ismét erősödni kezdett az euróval szemben, így 260 alá esett vissza az árfolyam. A tőzsde zárása után nem sokkal 258,09 forintot kellett adni egy euróért, pedig délelőtt rövid időre 263-264 környékére is ugrott az árfolyam. A dollár 202,61 forintot ért fél öt után, míg a svájci frankért 174,10 forintot kellett adni.

A tengerentúlon vegyes makroadatok jelentek meg péntek délután: a személyes kiadások és bevételek nagyjából a várakozásoknak megfelelően alakultak, a chicago-i beszerzési menedzserindex viszont a várt 49 pont körüli érték helyett 37,8 pontra esett vissza.

A csütörtökön megjelent GDP-adat a vártnál kevésbé mozgatta meg a nemzetközi tőzsdéket, már korábban elkönyvelte mindenki, hogy az amerikai gazdaság várhatóan csökkenni fog. A vezető nyugat-európai tőzsdék a nap második felére pluszba fordultak, a Wall Street vezető indexei is emelkedéssel kezdték a napot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!