Az elnökválasztás közben a tőzsde fokozatosan kúszott egyre feljebb, végül jelentős pluszban sikerült zárni hétfőhöz képest. A befektetők abban bíznak, hogy nemsokára elkezdődik az év végi rally a piacon, ezért még most érdemes bevásárolni a részvényekből. Vélik mindezt annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben sorra jelentek meg a gyenge makroadatok a gazdaság állapotát illetően.
A Dow Jones ipari index 3,28 százalékos erősödés után 9625 ponton tudott zárni kedden, október hatodikán volt példa utoljára arra, hogy 9500 pont felett tudjon zárni a mutató. A Standard & Poor's 500 index 4,08 százalékkal magasabban fejezte be a napot, mint hétfőn, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq 3,12 százalékot javított.
Egyébként a keddi volt minden idők legnagyobb választási rallyja a Wall Streeten, korábban az 1984-es 1,2 százalékos erősödés tartotta a csúcsot. Ehhez hozzájárulhatott az is, hogy előzetesen szinte biztosra lehetett venni, hogy Obama lesz az új elnök, kevés kétség volt a befektetőkben.
Egyes elemzők úgy vélik, hogy az elnökválasztás vártnak megfelelő eredménye okozta a keddi rallyt, mások viszont kitartanak amellett, hogy a befektetők nem akarnak lemaradni egy év végi rallyról, ezért kezdtek most bevásárlásba. A szakemberek szerint a vásárlási hullámok jellemzők szeptemberre és októberre, ugyanis ilyenkor készülnek fel az év végi emelkedésre.
A szakemberek szerint több negatív hír jelent meg az utóbbi időszakban az amerikai gazdasággal kapcsolatban, a recessziós szinte elkerülhetetlennek tűnik. Továbbra is úgy vélik az elemzők, hogy a Dow a közeljövőben még tesztelni fogja egyszer az októberben elért mélypontját, majd utána indulhat el ténylegesen felfelé.
Néhányan arra számítanak, hogy a következő napokban még jöhet egy kisebb eladási hullám akkor, amikor a befektetők ráébrednek arra, hogy az elnökválasztás nem oldotta meg a gazdaság problémáit, a recesszióval valakinek szembe kell néznie.
Kedden elsősorban az energiacégek és a nyersanyagvállalatok vezették a tőzsdék emelkedését. Az Exxon Mobil olajcég papírjai 4,3 százalékkal lettek olcsóbbak, míg az aluminiumgyártó Alcoa 5 százalékot javított. A Johnson & Johnson-részvények 1,2 százalékkal értek többet a nap végén, mint hétfőn.
A dollár gyengülésére az olajár hatalmas ugrással reagált kedden: 6,62 dolláros drágulás után a kereskedés végén 70,53 dollárba került egy hordó nyersolaj a New York-i árutőzsdén.