Döbbenetes változások voltak a csütörtöki kereskedés során az amerikai piacokon. A pozitív nyitás után zuhanás majd árrobbanás jött. Így napon belül 10 százalék feletti emelkedés volt.
A – helyi idő szerint – reggeli nyitáskor még úgy tűnt mérsékelt korrekció jöhet, ám az optimizmus gyorsan tovatűnt. Ennek hátterében az évtizedes mélypontot jelentő munkanélküliségi adatok, a Wal-Mart jó eredményét követően rontott kilátások, illetve az Intel profitfigyelmeztetése állt. Ezekre a hírekre a befektetők komoly eladásokba kezdtek, és a déli órákat követően a lélektaninak tartott 8000 pontos szint alá süllyedt a Dow Jones. Ám a mélypontról ugyanolyan gyorsan fordult, ahogy leért, és pillanatok alatt komoly pluszra váltottak a vezető indexeket.
A zárás előtt bő egy órával ismét fordulat következett és a szerdai záró szint közelébe esett a Dow, ám ezután ismét fordulat következett. Az utolsó egy órában ellenállhatatlan volt a piac, és hihetetlen emelkedést produkált. Végül a Dow 6,7 százalékot, az S&P 500 6,9 százalékot, a Nasdaq pedig 6,5 százalékot ugrott fel. Így összességében mind a három fontos mutató 10 százalék körüli napi mozgást produkált, amihez máskor néha egy év kell.
A szakértők a mai nap láttán többnyire széttették a kezüket, és csak azzal tudták magyarázni az őrült rallyt, hogy a Dow 8 ezer pont alatti értékénél megérkeztek a vevők, majd ezt követően egyre többen akartak vásárolni, miközben az eladási nyomás gyorsan eltűnt. A „jaj csak le ne maradjak” effektus rég nem látott szárnyalást hozott.
Az olajipari papírok mellett jelentősen erősödtek a pénzügyi és a technológiai részvények, éppen azok, amelyek az elmúlt napokban különösen gyengültek. Az előző három nap folyamatos vesztesége közel 1 ezer milliárd dollárral csökkentette a részvények értékét. A gazdaság alakulása miatt aggódó befektetők azonban úgy vélték, hogy a piac már megfelelően beárazta a rossz híreket.