Javulással kezdték a hetet a vezető ázsiai részvénypiacok, a Távol-Keletről is egyre több hírt hallani állami mentőakciókról a hitelválság miatt. Eddig jórészt az európai kormányok döntöttek úgy, hogy tőkét emelnek a bankokban, illetve százmilliárdokat fordítanak hitelre. Most a hírek szerint a dél-koreai kormány is kinyilvánította, hogy szükség esetén kész beavatkozni.
Nem sokkal a zárás előtt a japán Nikkei 225 index 3,59 százalékkal állt pénteki értéke felett, így ismét 9000 pont fölé erősödött. a hongkongi Hang Seng 4,34 százalékot javított, míg a kínai Shanghai Composite index 0,05 százalékkal zárt magasabban, mint pénteken.
A nap legfontosabb híre, hogy a dél-koreai kormány bejelentette: 100 milliárd dollárt szán arra, hogy megóvja az ország bankjait a hitelválság következményeitől. Az elmúlt napokban a koreai bankok, illetve az ország devizája is jelentősen gyengült, sokan megkérdőjelezték, hogy a pénzintézetek képesek lesznek további forrásokhoz jutni.
A kínai tőzsde átlagosnál rosszabb teljesítményét az okozta, hogy a kormány előrejelzése szerint a gazdaság növekedése 9 százalékra lassulhat a harmadik negyedévben. A problémát főleg a hitelválság okozza, ugyanis arra már korábban is számítani lehetett, hogy a világszerte tapasztalható forráshiány a kínai gazdaság növekedését is lefékezi majd.
Japánban a Panasonic árfolyama napközben 6,6 százalékkal ugrott meg, miután olyan hírek jelentek meg a sajtóban, hogy a növekvő tévéeladásoknak köszönhetően a vállalat túlteljesítheti korábban kitűzött 20 milliárd jenes profitját. A legnagyobb japán acélgyártók szintén a kedvező profitvárakozásoknak köszönhetően tudtak erősödni reggel.
Az olaj világpiaci ára hétfőn reggel közel 2 dollárral emelkedett Ázsiában, 73,79 dollárba került egy hordó nyersanyag, miután egyre többen vélik úgy, hogy az OPEC jelentősen csökkenti majd a kitermelést az utóbbi hónapok árzuhanása miatt.