Egyre több európai kormány dönt mentőcsomagról a bankok számára, ráadásul hétfőn este az amerikai kabinet is bejelentette, hogy 250 milliárd dollár értékben vesz bankrészvényeket. A befektetők bizalma kezd visszatérni, egyre többen vélik úgy, hogy az állami beavatkozásnak köszönhetően talpra állítható a pénzügyi szektor.
A francia CAC 40 index délelőtt 4,34 százalékkal állt hétfői értéke felett, a londoni FTSE 4,32 százalékos javulás után 4440 ponton állt, míg a DAX 4,14 százalékkal erősödött a kereskedés első néhány órájában.
A pénzügyi pánik enyhülésének köszönhetően elsősorban a bankrészvények vezették az emelkedést a nyugat-európai tőzsdéken is. Franciaországban a Societe Generale 8,4 százalékkal lett drágább, a második legnagyobb francia bank nyereséget vár a harmadik negyedévre, és bejelentette: nincs szüksége további tőkére.
A nyersanyagok árának emelkedése pozitív hatással volt reggel a bányatársaságokra. A BHP Billiton árfolyama délelőtt 5,6 százalékkal állt magasabban, mint hétfőn, míg a Rio Tinto 5,5 százalékkal drágult. A réz világpiaci ára 7,5 százalékkal emelkedett Londonban, így két nap alatt már 13 százalékos volt a drágulás, amire 1986 óta nem volt példa.
Az olajár emelékedésének köszönhetően az energiacégek is az átlagosnál jobban szerepeltek kedden délelőtt. A Total árfolyama 5,9 százalékkal emelkedett, a BP 6 százalékkal drágult, míg a Royal Dutch Shell papírjai szintén 5,9 százalékkal értek többet, mint hétfőn délután.