A hétfői amerikai szünnap miatt a hét első fele viszonylag csendesen fog eltelni a makroadatok szempontjából, majd az utolsó két kereskedési napon jönnek a fontos statisztikák. Európában a Bank of England és az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntése lesznek a legfontosabbak, míg a tengerentúlon a hétvégén munkanélküliségi- és béradatok mozgathatják meg a piacokat.
Hétfőn az Egyesült Államokban ünnepnap van, a tőzsdék sem nyitnak ki. A piaci szereplők azonban így is Amerika felé figyelnek, a Gustav hurrikán miatt ugyanis jelentősen emelkedhet az olaj ára. Azt már bejelentették, hogy a Mexikói-öbölben leállították az olajtermelést, eddig azonban nem drágult jelentősen a nyersanyag. A vihar várhatóan hétfőn vagy kedden éri el az amerikai partokat.
Nagy-Britanniában fontos adatok jelennek meg a hét első napján: az állampolgároknál lévő pénzmennyiség mellett hétfőn közlik a lakossági- és vállalati hitelek mértékének alakulását a múlt hónapban. Németországban már reggel közölték a kiskereskedelmi forgalom alakulását, mely havi szinten a vártnál jobban visszaesett, tavaly júliushoz képest viszont stagnált.
Kedden Európában az eurozóna termelői árindexeit közlik a hatóságok, júniusban 0,9 százalékkal emelkedtek a termelői árak, éves szinten pedig 8 százalékos drágulást mutatott az index. Mindez azért lehet fontos, mert az infláció egyik fontos indikátora a termelői ár. Nagy-Britanniában kedden este közlik a fogyasztói bizalom alakulását, a múlt hónapban 51 ponton állt a mutató.
Amerikában kedden jelennek meg az építőipari kiadások múlt havi adatai, melyek júniusban 0,4 százalékos visszaesést mutattak. Az ISM feldolgozóipari index szintén a hét második napján mozdulhat el a múlt havi 50 pontos értékéről, az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexe pedig a -50 pontos előző értékhez képest változhat.
Szerdán a legfontosabb adat az eurozóna gazdasági növekedésének alakulása lesz. Az első negyedévben 2,1 százalékkal nőtt az eurozóna gazdasága, azóta azonban több jelentős európai gazdaság is a recesszió szélére sodródott, így valószínűleg ennél rosszabb adat fog megjelenni a második negyedévet illetően. Szintén szerdán közlik a hatóságok az európai kiskereskedelmi forgalom júliusi alakulását. Júniusban havi szinten 0,6 százalékos volt a csökkenés, éves szinten pedig 3,1 százalékkal esett vissza a forgalom.
A Bank of England és az Európai Központi Bank csütörtökön döntenek az alapkamat szintjéről. A Bank of England jelenleg 5 százalékon tartja a kamatot néhány hónapja, míg az EKB 4,25 százalékos kamatszintnél ragadt le. Várhatóan most még mindkét pénzintézet a tartás mellett fog dönteni, az elemzők szerint csak jövőre kezdődhetnek meg a kamatcsökkentések.
A tengerentúlon munkaerőpiaci adatokat közölnek csütörtökön és pénteken. Csütörtökön a szokásos heti munkanélküliségi adatok mellett a második negyedéves termelékenységi statisztika jelenik meg, illetve az egy főre jutó bérköltségeket is megismerhetjük. Szintén csütörtökön közlik az olajkészletek alakulását, ez a Gustav hurrikán miatt lehet fontos, a múlt héten ugyanis elterjedtek olyan hírek, hogy szükség esetén a kormány megnyitja a stratégiai tartalékokat.
Pénteken Amerikában folytatódik a munakerőpiaci adatok megjelenése, a legfontosabb a júliusi munkanélküliségi statisztika lesz. Emellett érdemes figyelni a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számának alakulására, illetve az átlagos órabérek változására.