Többnyire gyengültek kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután csökkent a nyersanyagok ára a régió vezető árupiacain. Persze a visszaesés a legtöbb esetben mérsékelt volt, az egy százalékot sem érte el. Barack Obama kínai látogatása nem igazán mozgatta meg a piacokat, de figyeltek rá a befektetők.
9730 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,63 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. A hongkongi Hang Seng 0,18 százalékot veszített értékéből, a Shanghai Composite pedig 0,24 százalékos felfelé araszolást produkált. 0,41 százalékkal visszaesett viszont a szöuli Kospi index, a tajvani piac vezető mutatója pedig 0,76 százalékot bukott.
A Wall Streeten hétfőn is folytatódott az emelkedés, miután a kiskereskedelmi forgalomról a vártnál kedvezőbb adatok jelentek meg, Ben Bernanke pedig ismét hangsúlyozta, hogy a jegybank a lehető legtovább a jelenlegi alacsony szinten fogja tartani az alapkamatot.
Ázsia szempontjából főleg az amerikai kiskereskedelem kedvező alakulása volt fontos, hiszen a régió sok cége számára az Egyesült Államok jelenti a fő felvevőpiacot, az adat pedig arra engedhet következtetni, hogy nőni fog termékeik iránti kereslet. Ha azonban az autóeladások kiszűrésével számított forgalmat nézzük, akkor az a vártnál alacsonyabb lett.
Ugyanakkor néhány ázsiai tőzsdeindex már 70 százalékos pluszban van a 2009-es évet tekintve, így egyre többen hívják fel a figyelmet arra, hogy korlátozott a tér a további emelkedés előtt.
Az olajár éjjel ismét 79 dollár közelébe emelkedett, majd kedd reggel csökkenésnek indult, részben ez húzta lefelé a tőzsdéket is. Pedig a napokban több adat is megjelent arról, hogy jövőre várhatóan emelkedni fog a nyersanyag iránti kereslet.