Jelentős makroadat nem került napvilágra tegnap, a vállalati gyorsjelentések között azonban több fontos cég jelentését érdemes kiemelni. A Merrill Lynch 6,5 milliárd dolláros veszteségleírásról számolt be, a cég profitja felére esett vissza az egy évvel ezelőtti szinthez képest. Az IBM viszont a vártnál jobb számokat közölt az első negyedévről, míg Európában a Nokia és a Pfizer a vártnál gyengébb eredményeket jelentett.
A Dow Jones ipari index értéke alig változott tegnap, 0,01 százalékos erősödés után 12 620 ponton zárta a napot a mutató. A Standard & Poor's 0,06 százalékot javított a kereskedés végére, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index 0,35 százalékkal gyengült.
Az amerikai munkaerőpiacról újabb negatív hírek jelentek meg tegnap: a heti friss munkanélküliek száma a várt 365 ezer helyett 372 ezer lett, ez az eltérés azonban nem volt olyan nagy, hogy jelentősen befolyásolta volna a piacokat.
A Google a kereskedés zárása után hozta nyilvánosságra első negyedéves eredményeit, melyek a vártnál kedvezőbbek lettek, így a korábban eső részvényárak komoly szárnyalásba kezdtek a zárás utáni elektronikus kereskedésben.
Az olaj ára tovább emelkedett, tegnap napközben új rekordszintre, 115,54 dollárra nőtt az árfolyam, mivel a dollár ismét rekordszintre gyengült az euróval szemben. A kereskedés végére 114,86 dollárra esett vissza a nyersanyag hordónkénti ára.
A vezető ázsiai részvényindexek is vegyesen szerepeltek ma reggel, főleg a kereskedés második felében kapaszkodtak fel a korábbi mínuszból. A japán Nikkei 225 index 0,6 százalékos pluszban zárt, míg a hongkongi Hang Seng 0,06 százalékkal állt tegnapi értéke felett nem sokkal a zárás előtt.