Vegyesen zártak a vezető ázsiai részvényindexek kedd reggel, bár a kínai Shanghai Composite lefelé húzta a piacokat. A befektetők továbbra is bizonytalanok a jövőt illetően: egyrészt óvakodnak a túlzott optimizmustól, másrészt viszont egyre többen hisznek abban, hogy az ázsiai gazdaságok lehetnek a válság utáni időszak nyertesei.
Japánban továbbra sem nyitott ki a tőzsde ünnepnap miatt, a nyitva tartó piacokon vegyes volt a hangulat. A kínai Shanghai Composite 1,31 százalékkal visszaesett a kereskedés végére, a hongkongi Hang Seng viszont 0,51 százalékos pluszban állt nem sokkal a zárás előtt. Ennél is többet, 1,38 százalékot javított a dél-koreai tőzsde Kospi indexe, míg a tajvani piacon 0,45 százalékos lecsorgás volt megfigyelhető.
Leginkább továbbra is a bizonytalanság jellemzi a piacokat, a befektetők többsége még mindig a Fed szerdai kamatdöntésére, illetve elsősorban az azt követő kommentárokra vár. A közelmúltban az amerikai jegybank elnöke úgy nyilatkozott, hogy a recesszió lényegében véget ért a világ legnagyobb gazdaságában, most ennek megerősítését várják a piacok.
Ugyanakkor már most is jönnek biztató adatok: kedden például az Ázsiai Fejlesztési Bank szakemberei úgy vélekedtek, hogy a régió jól teljesített a válság közepette is, a kilábalásban pedig kulcsszerepük lehet a távol-keleti gazdaságoknak. Éppen ezért a szervezet megemelte növekedési várakozásait a kínai és az indiai gazdasággal kapcsolatban.
Hétfőn a Wall Streeten negatív volt a hangulat, miután az erős dollár meredeken lenyomta a nyersanyagárakat, illetve a befektetők aggódni kezdtek az immár hat hónapja tartó rally folytatásával kapcsolatban. Az olaj ára a hétfői kereskedés első felében ismét 70 dollár alá esett, ami körülbelül 2,5 dolláros csökkenést jelentett. Kedd reggel az ázsiai árupiacokon 70 dollár környékén kereskedtek egy hordó nyersolajjal.