9696 ponton állt a csütörtöki kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,59 százalékkal maradt el a szerdai záróértéktől. A többi vezető mutató vegyesen szerepelt: a hongkongi Hang Seng például 0,11 százalékot veszített értékéből, míg a Shanghai Composite 0,24 százalékkal feljebb kapaszkodott. 0,15 százalékos mínuszban volt a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig 0,18 százalékos emelkedés volt megfigyelhető.
Amerikából rossz hírek érkeztek szerdán: egyrészt a tengerentúli hatóságok bejelentették, hogy a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállománya egy százalékkal csökkent júniusban, miközben az elemzők hasonló mértékű bővülésre számítottak. Másrészt este a Fed közzétette Bézs könyvét, melyben a gazdaság állapotát elemzi. Az amerikai jegybank szakembereinek legfontosabb megállapítása, hogy a gazdaság a legtöbb városban stagnált a nyári hónapokban, de néhány helyen - például Atlantában vagy Chicagóban - csökkent az aktivitás.
A közgazdászok között egyelőre arról megy a vita, hogy visszacsúszhat-e az amerikai gazdaság a recesszióba. Egyesek szerint az utóbbi időben megjelent adatok erre utalnak, mások viszont úgy vélik, hogy ez túlságosan pesszimista forgatókönyv.
A devizapiacokon Ázsiában a dollár gyengült a japán jennel és az euróval szemben, míg az olaj világpiaci ára jelentősen csökkent az árupiacokon, így ismét 77 dollár körül volt egy hordó nyersanyag ára.
Menedzsment Fórum