A hétfői szünnap után kedden 10 774 ponton fejezte be a kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,47 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki értékénél. A negatív hangulat még inkább hétfőnek volt betudható a japán piacon, ugyanis a szünnap miatt kimaradt az esésből az index, azt pótolta most. A hongkongi Hang Seng 0,75 százalékkal erősödni tudott, a Shanghai Composite viszont 0,7 százalékot veszített hétfői értékéhez képest. 0,55 százalékot javított a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon viszont 0,31 százalékos lecsorgás volt megfigyelhető.
A legtöbb piacon a pozitív hangulat annak volt köszönhető, hogy az amerikai tőzsdék emelkedéssel kezdték a hetet, miután a szenátus megszavazta az egészségügyi reformot. A törvényről hónapok óta folyt a vita, az Obama-kormányzat egyik legnagyobb kihívásának tartották a szakemberek, hogy sikerül-e elegendő támogatót találni hozzá.
Az elmúlt napokban ismét a görög adósságválsággal kapcsolatos félelmek erősítették fel a negatív hangulatot a világ tőzsdéin. A német kancellár ismét többször kijelentette, hogy az EU-vezetők csütörtökön kezdődő ülésén nem a görög mentőcsomagról kell tárgyalni. A jelek szerint a németek semmiképp nem akarnak segíteni a bajba jutott országon, nélkülük viszont aligha lehet mentőcsomagot csinálni, így egyre nagyobb az esélye, hogy az egyhetes ultimátum lejárta után Görögország az IMF-hez fordul segítségért.
Az olaj ára nem változott számottevően kedden Ázsiában, a kereskedés végén 81,50 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért. A devizapiacokon a dollár erősödött a japán jennel és az euróval szemben is kedd reggelre.
Menedzsment Fórum