Vegyesen zártak a vezető ázsiai részvényindexek péntek reggel, mivel a befektetők a délután megjelenő amerikai munkanélküliségi adatok előtt óvatos taktikát választottak. A vezető indexek között ugyanakkor nem volt 1 százalék feletti elmozdulás, így lényegében oldalazásnak volt nevezhető, ami pénteken történt.
Nem sokkal a zárás előtt 10 187 ponton állt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,27 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. Az utolsó percekben persze még fordulhat a hangulat, könnyen lehet, hogy körülbelül ugyanekkora plusz lesz a vége. A hongkongi Hang Seng 0,53 százalékot javítani tudott, míg a Shanghai Composite index 0,59 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. A tajvani tőzsde is erősödött, 0,68 százalékkal állt előző napi értéke felett, a dél-koreai Kospi viszont 0,29 százalékot veszített.
A világ vezető tőzsdéi az utóbbi hetekben bizonytalan teljesítményt nyújtottak, mivel egyre többen hisznek abban, hogy a március óta tartó rally lassan kifullad a piacon. Elsősorban a kínai piac volt erősen volatilis az utóbbi időszakban, egymást követték az 5 százalékos zuhanások és szárnyalások.
Pénteken a nap második felében megjelenő amerikai makroadatok miatt volt bizonytalan a hangulat a Távol-Keleten. Amerikában magyar idő szerint délután fél háromkor közlik a munkanélküliség augusztusi alakulását, illetve a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számának változását. Ezek fontos adatok a világ legnagyobb gazdasága szempontjából, Ázsia számára pedig azért jelentősek, mert az Egyesült Államok a régió cégeinek fő felvevőpiaca.
Az elemzők egyébként arra számítanak, hogy a múlt hónapban 9,5 százalékra emelkedett a munkanélküliség Amerikában a júliusi 9,4 százalék után. A szerdán megjelent ADP munkaerőpiaci index kicsit rosszabb lett a vártnál, ami arra utalhat, hogy a munkanélküliséggel kapcsolatban is inkább a negatív meglepetésre van esély.
Az olaj ára nem változott jelentősen péntek reggel: néhány centes elmozdulásokkal továbbra is 68-70 dollár között ingadozik az árfolyam.