9639 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,23 százalékkal volt magasabb a szerdai értéknél. A hongkongi Hang Seng 0,75 százalékkal kapaszkodott feljebb, a Shanghai Composite pedig 0,78 százalékot javított. 1,6 százalékos volt az emelkedés a dél-koreai piacon, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 1,06 százalékkal erősödött.
A vezető ázsiai elemzők szerint a pénzügyi piacokon tapasztalható bizonytalanság ellenére a legtöbb ország esetében kedvezőbbek a növekedési kilátások, mint néhány hónappal ezelőtt. A Capital Economics például frissen megjelent elemzésében 4-ről 4,5 százalékra emelte a világgazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését.
Amerikában viszont sokkal jobban aggódnak a gazdaság lassulása miatt: szerda este enyhe mínuszban zártak a Wall Street vezető indexei, így február eleje óta első ízben zárt 10 000 pont alatt a Dow. A tengerentúlon sokan attól tartanak, hogy az Európában sorra bejelentett megszorítások lassítják majd a gazdasági növekedést.
Kínából olyan hírek érkeztek csütörtökön, hogy a távol-keleti ország felülvizsgálja majd európai kötvényportfólióját, az adósságválság miatt lehet, hogy néhány ország papírjait eladja. Emellett néhány szakember szerint a kínaiak az eurót is adni kezdik, ami azért lenne különösen problémás, mert jelenleg Kína rendelkezik a legnagyobb devizatartalékkal a világon.
Az árupiacokon az olaj ismét 72 dollár közelébe drágult, az euró pedig a szerda esti jelentős gyengülés után csütörtök reggelre kicsit visszakapaszkodott a dollárral szemben.
Menedzsment Fórum