Csütörtökön felülteljesítő volt a BUX a nemzetközi piacokhoz képest, a magyar tőzsde az általános negatív hangulatban tudott oldalazni, majd 0,2 százalékos pluszban zárni. Európában és Amerikában továbbra is negatív hírek uralják a piacot, így egyelőre nekünk sincs nagyon reménykedni.
A BUX index csütörtök délután 13 005 ponton zárta a kereskedést, ez 0,22 százalékkal volt magasabb, mint az előző napi záróértéke. A részvényforgalom átlagosnak volt mondható, majdnem 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények közül az OTP és a Mol ellentétes utat jártak be: a bankpapírok 2,96 százalékos esés után 2950 forintot értek a nap végén, míg a Mol 1,9 százalékos javulása 10 750 forintos árfolyamhoz volt elég. Az olajtársaság részvényeinek szárnyalása azzal is magyarázható, hogy a jelek szerint napokon belül megoldódhat az orosz-ukrán gázvita. Elemzők szerint a konfliktus elhúzódása érzékenyen érinthette volna a Mol termelését is. 549 forinton zárta a csütörtöki napot a Magyar Telekom, ez 0,54 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamtól.
Pozitívan zárták a napot a gyógyszeripar képviselői is, mindkét fontos papír pluszban tudott zárni. A Richter 1,73 százalékos emelkedéssel 31 385 forintig kapaszkodott fel, míg az Egis 1,37 százalékkal szerdai ára felett, 10 745 forinton állt a kereskedés végén.
A forint a szerdán kezdett gyengülését folytatta csütörtökön is, délutánra 275-ig emelkedett az euró árfolyama. Azt egyelőre az elemzők sem tudják, hogy mennyire lesz tartós a magyar deviza újabb leértékelődése, néhányan elképzelhetőnek tartják, hogy egy az őszihez hasonló tőkekivonás kezdődött. A dollár ára ismét 200 forint fölé emelkedett a nap második felében, a forint mellett a régió többi devizája is gyengült, de kisebb mértékben.
A nemzetközi piacokról továbbra is rossz hírek érkeznek: az amerikai tőzsdenyitás előtt a Wal Mart és a Gap is csökkentette negyedik negyedéves profitvárakozásait, mivel a kiskereskedők decemberben a vártnál gyengébb forgalmat bonyolítottak. A vezető nyugat-európai részvénypiacok egész nap mínuszban voltak csütörtökön, délután a fenti hírek hatására a Wall Streeten is gyengültek a papírok a nyitás után. A londoni tőzsde FTSE indexe nem sokkal a magyar tőzsdezárás után 0,96 százalékkal állt szerdai értéke alatt, míg a frankfurti DAX 1,42 százalékkal esett vissza a nap második felére. A tengerentúlon a Dow 0,39 százalékot veszített a nyitás után, míg a S&P 0,07 százalékkal állt előző napi értéke alatt.